Odeszła Krystyna Grzybowska, znana publicystka i dziennikarka

W wieku 77 lat zmarła w Warszawie znana publicystka Krystyna Grzybowska. Ostatnio pisała dla „Gazety Polskiej”. „Odeszła świetna dziennikarka, ale przede wszystkim niezłomna patriotka” – napisał na Twitterze prezydent Andrzej Duda.

Aretha Franklin nie żyje. Legendarna piosenkarka zmarła w wieku 76 lat

Piosenkarka jazzowa Aretha Franklin zwana „królową soulu” zmarła w swoim domu w Detroit w czwartek w wieku 76 lat – poinformowała przedstawicielka...

zobacz więcej

Krystyna Grzybowska urodziła się 31 grudnia 1940 r. w Wilnie. Podczas stanu wojennego po 13 grudnia 1981 r. nie przeszła pozytywnej weryfikacji politycznej przeprowadzanej przez władze komunistyczne wobec dziennikarzy i wyemigrowała do Niemiec.

W latach 90. była korespondentką „Rzeczpospolitej” w Bonn. Po powrocie do Polski współpracowała z „Gazetą Polską”, „Niezależną Gazetą Polską – Nowe Państwo”, z portalem „wPolityce.pl” i dawniej z tygodnikiem „Wprost”. Zajmowała się polityką zagraniczną Polski, stosunkami polsko-niemieckimi i Unią Europejską.

Była wdową po wybitnym publicyście Macieju Rybińskim i matką dziennikarki Aleksandry Rybińskiej.

„Odeszła Pani Redaktor Krystyna Grzybowska - świetna Dziennikarka ale przede wszystkim niezłomna Patriotka, oddana w każdym calu sprawie niepodległej, wolnej, suwerennej i sprawiedliwej Polski. Cześć Jej pamięci! RiP” - napisał prezydent w czwartek wieczorem na Twitterze prezydent Andrzej Duda.

źródło:
Zobacz więcej