Witold Słowik będzie pełnił obowiązki prezesa Polskiej Grupy Zbrojeniowej

Witold Słowik przejdzie do PGZ z Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju (fot. arch.PAP/Piotr Polak)

Od 21 września Witold Słowik, dotychczasowy podsekretarz stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju, będzie pełnił obowiązki prezesa Polskiej Grupy Zbrojeniowej - poinformowało biuro prasowe MON.

PGZ chce przejąć od Amerykanów część rzeszowskiego przedsiębiorstwa lotniczego

Polska Grupa Zbrojeniowa S.A. i Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego „PZL-Kalisz” S.A. oraz amerykańska United Technologies Corporation i Pratt &...

zobacz więcej

Jak informuje w wydanym w tej sprawie komunikacie resort obrony, z Witoldem Słowikiem, który od 21 września będzie pełnił obowiązki prezesa Polskiej Grupy Zbrojeniowej, spotkał się minister Mariusz Błaszczak. W spotkaniu uczestniczył także dotychczasowy prezes Jakub Skiba, który złożył rezygnację z przyczyn osobistych.

Szef resortu przypomniał, że PGZ ma być liderem nadzorującym i koordynującym wszystkie projekty, zaś spółki PGZ powinny tworzyć grupy domenowe wyspecjalizowane w produkcji dla danego rodzaju wojsk.

Minister podkreślił, że polski przemysł obronny jest kołem napędowym polskiej gospodarki - daje miejsca pracy Polakom i musi dostarczać też polskiemu wojsku nowoczesny sprzęt.

Mariusz Błaszczak dodał, że oczekuje podejmowania takich działań, dzięki którym poszczególne podmioty należące do Polskiej Grupy Zbrojeniowej nie będą ze sobą konkurowały, a będą skutecznie współpracowały, uzupełniały się i wymieniały informacjami, tak aby w konsekwencji tworzyć konkurencyjne oferty skierowane dla Wojska Polskiego, jak również dla zagranicznych klientów.

Szef MON podziękował odchodzącemu prezesowi za dotychczasową współpracę i działania podejmowane na rzecz rozwoju polskiego przemysłu zbrojeniowego.

Witold Słowik, który od 21 września będzie pełnił obowiązki prezesa Polskiej Grupy Zbrojeniowej, jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, Krakowskiej Szkoły Managerów oraz podyplomowych studiów w zakresie zarządzania nieruchomościami na Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie.

Zarząd Polskiej Grupy Zbrojeniowej odwołany. Rada powierzyła obowiązki prezesa Jakubowi Skibie

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Polskiej Grupy Zbrojeniowej dokonało w czwartek zmian w składzie Rady Nadzorczej Polskiej Grupy...

zobacz więcej

W 2018 r. ukończył Program ARGO Top Public Executive - zagraniczny program kształcenia dla kadry zarządzającej w administracji publicznej organizowany przez IESE Business School w Barcelonie oraz Krajową Szkołę Administracji Publicznej im. Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego w Warszawie.

W przeszłości był przewodniczącym rad nadzorczych kilku spółek, dyrektorem oddziału jednego z towarzystw ubezpieczeniowych, pracował także w Krajowym Depozycie Papierów Wartościowych.

W latach 2002-2006, jako dyrektor Biura Strategii Rozwoju i Integracji Europejskiej w Urzędzie m.st. Warszawy, koordynował prace związane z pozyskaniem dla Warszawy łącznie przeszło 2 miliardów zł z funduszy unijnych.

Od września 2006 r. do października 2011 r. był prezesem zarządu Centrum Bankowo-Finansowego „Nowy Świat” S.A. w Warszawie, zaś od 2013 r. sprawował funkcję pełnomocnika Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. ds. budowy Centrum Wystawienniczo-Kongresowego województwa podkarpackiego w podrzeszowskiej Jasionce.

18 stycznia 2018 r. został powołany na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju.

źródło:

Zobacz więcej