RAPORT

Pogarda

Wietnamczycy wpadli na zielonej granicy. Wybierali się do Niemiec

Wietnamczycy przeszli granicę pieszo, w Polsce czekował na nich ukraiński kierowca (fot. bieszczadzki.strazgraniczna.pl)
Wietnamczycy przeszli granicę pieszo, w Polsce czekował na nich ukraiński kierowca (fot. bieszczadzki.strazgraniczna.pl)

Najnowsze

Popularne

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Ustrzyk Górnych zatrzymali czterech obywateli Wietnamu, którzy nielegalnie przekroczyli granicę z Ukrainy do Polski – poinformowała rzeczniczka Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej Elżbieta Pikor.

Służby graniczne zatrzymały 16 nielegalnych imigrantów

Szesnastu nielegalnych imigrantów z Wietnamu zatrzymały służby graniczne w czasie kontroli łotewskiego busa w Augustowie (Podlaskie). Cudzoziemcy...

zobacz więcej

Do zatrzymania doszło w Brzegach Górnych. – Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki Audi na warszawskich numerach rejestracyjnych. Okazało się, że kierowca, 35-letni obywatel Ukrainy, przewozi czterech nielegalnych imigrantów z Wietnamu – powiedziała Elżbieta Pikor.

Zatrzymani imigranci to mężczyźni w wieku od 17 do 32 lat. Nie mieli dokumentów ani pieniędzy. Zatrzymany został także kierowca audi.

– Przyznali, że pieszo przekroczyli granicę z Ukrainy do Polski. Czekał na nich samochód z kierowcą. Jeszcze w kraju swego pochodzenia zapłacili po 15 tys. dolarów, aby dotrzeć do Niemiec. Polska miała być krajem tranzytowym – zaznaczyła Pikor.

Zgodnie z umową o readmisji, Wietnamczycy zostali przekazani z powrotem na Ukrainę. Kierowca audi przyznał się do winy i poddał dobrowolnie karze 10 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem wykonania kary na dwa lata.

Od początku roku na tzw. zielonej granicy na Podkarpaciu zatrzymano ponad 120 nielegalnych imigrantów. Dominują wśród nich obywatele Wietnamu (30 osób), Turcji (25 osób) i Iraku (10 osób).

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej