Gdzie Śródmieście, gdzie Bielany? Trzaskowski znowu myli dzielnice

Rafał Trzaskowski pomylił Śródmieście z Bielanami (fot. Mapy Google/PAP/Jacek Turczyk)

W jakiej dzielnicy znajduje się kamienica przy ul. Marymonckiej 49, którą zająć ma się komisja weryfikacyjna ds. reprywatyzacji? To zagadka zbyt trudna dla Rafała Trzaskowskiego. Kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Warszawy pytany właśnie o to w Radiu Zet ocenił, że prawdopodobnie jest „to podchwytliwe pytanie”, po czym wskazał na Śródmieście. Prowadząca uświadomiła Trzaskowskiego, że chodziło o Bielany.

Scheuring-Wielgus: Jaki ma większe szanse. Sztab Trzaskowskiego jest kompletnie pogubiony

– Mam wrażenie, że sztab Rafała Trzaskowskiego jest kompletnie pogubiony. Bardzo cenię Trzaskowskiego, lubię go i uważam, że ma bardzo duże...

zobacz więcej

Kilka miesięcy temu podczas spotkania z wyborcami Rafał Trzaskowski stwierdził, że nie zna dzielnic. Oznajmił wówczas, że orientuje się jedynie, gdzie jest Rembertów, bo miał tam dziewczynę.

Kandydat Koalicji Obywatelskiej był gościem Radia Zet. Prowadząca postanowiła sprawdzić wiedzę kandydata na prezydenta Warszawy i zapytała go, w jakiej dzielnicy znajduje się nieruchomość przy ul. Marymonckiej 49, którą zajmie się komisja weryfikacyjna ds. reprywatyzacji.

– Marymoncka? To pewnie podchwytliwe pytanie, więc domyślam się, że to nie jest Marymont – powiedział. Wskazał, że prawdopodobnie chodzi o Śródmieście.

Prowadząca wyjaśniła, że chodziło o Bielany.

Podczas rozmowy poruszony został również temat debaty z innymi kandydatami na prezydenta Warszawy. – Będzie debata. Sztaby porozmawiają o szczegółach – odparł. – Jestem gotów do debaty każdego dnia z Patrykiem Jakim – mówił.

źródło:
Zobacz więcej