RAPORT

Kampania 2020

Prezes PiS laureatem Biało-Czerwonych Róż wPolityce.pl

Prezes PiS Jarosław Kaczyński podziękował za wyróżnienie (fot. PAP/Marcin Bielecki)

W Warszawie odbyła się uroczysta gala z okazji 8. rocznicy powstania portalu wPolityce.pl Podczas uroczystości wręczono statuetkę Biało-Czerwonych Róż wPolityce.pl, której laureatem został prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

„Konsekwencja i niezłomność”. Jarosław Kaczyński laureatem Nagrody Kisiela

zobacz więcej

– Portal powstał z głodu prawdy, z takiego buntu wobec kłamstwa i niezgody na manipulację. Nie mieliśmy szans, ale bracia Jacek i Michał Karnowscy (założyciele portalu – przyp. red.) i potrafią łączyć ludzi i gromadzić ich wokół własnych pomysłów i rzeczywiście, tak się stało – mówiła redaktor naczelna portalu Marzena Nykiel.

Podczas gali wręczono nagrodę prezesowi Kaczyńskiemu, który wygłosił krótkie przemówienie. Podziękował za wyróżnienie i zapewnił, że zmiany w kraju możliwe są dzięki pracy wielu osób.

– Po tragedii smoleńskiej doszło do aktywizacji wielu grup społecznych. Wielu ludzi przedtem biernych podjęło aktywność. Wielu ludzi zaczęło być jeszcze bardziej aktywnych. Były nowe wspaniałe pomysły, jak ten z założeniem portalu wPolityce.pl To dzięki temu można było odwrócić bieg historii w Polsce – mówił Jarosław Kaczyński.

W gali wzięli udział również m.in. marszałek Sejmu Marek Kuchciński, wicemarszałkowie Ryszard Terlecki i Beata Mazurek, wicepremier Piotr Gliński, czy prezes Trybunału Konstytucyjnego Julia Przyłębska.

źródło:
Zobacz więcej