Tragedia przy pracach w lesie. Mężczyzna przygnieciony przez ciągnik

Rodzina odnalazła mężczyznę w kabinie przewróconego ciągnika rolniczego (fot. Policja Lubelska)

W poniedziałek w miejscowości Kaczórki (woj. lubelskie) doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia podczas wykonywania prac leśnych. 68-letni mieszkaniec gminy Krasnobród, pracując w lesie przy wycince drzewa, został przygnieciony przez ciągnik rolniczy. Mężczyzna zmarł na miejscu. Okoliczności i szczegóły tragicznego wypadku badają policjanci pod nadzorem prokuratora.

Tragedia przy pracach polowych. Kobieta oskalpowana przez maszynę

26-letnia kobieta, która w sobotę pracowała przy zbiorze ziemniaków w rodzinnym gospodarstwie w Miedźnej (woj. śląskie), w wyniku wypadku straciła...

zobacz więcej

Policjanci apelują o ostrożność w czasie wykonywania prac leśnych. Jest to bardzo ciężka i niebezpieczna praca, podczas której należy zachować szczególną rozwagę. Chwila nieuwagi, przecenienie sowich możliwości lub też niewłaściwa ocena możliwości ciągnika rolniczego może doprowadzić do tragicznych w skutkach wypadków.

Należy pamiętać, że planując prace związane z wycinką drzewa dobrze byłoby wykonywać je wspólnie z inną osobą. W takiej sytuacji nawet jeśli dojdzie do wypadku - druga osoba szybko powiadomi służby ratunkowe. Czas w czynnościach ratunkowych ma bardzo duże znaczenie.

źródło:
Zobacz więcej