RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Awantura przed konwencją wyborczą PSL. „Zdrajcy, wrogowie Polski!” [WIDEO]

Zebrani mężczyźni zarzucili liderowi PSL, że przez tyle lat nic nie zrobili (fot. FB/Stowarzyszenie Polskich Producentów Ziemniaków i Warzyw)
Zebrani mężczyźni zarzucili liderowi PSL, że przez tyle lat nic nie zrobili (fot. FB/Stowarzyszenie Polskich Producentów Ziemniaków i Warzyw)

Lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz podczas konwencji wyborczej w Sieradzu starł się z grupą mężczyzn, która zarzuciła mu zdradę i „zniszczenie polskiej wsi”. Nie obyło się bez głośnych okrzyków: „wrogowie Polski” i „zdrajcy”.

Osoby z zarzutami na listach PSL w Świętokrzyskiem. „Czasami popełniają błędy”

Oskarżona o przyjęcie łapówki dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Kielcach i podejrzany o przekroczenie uprawnień, zawieszony w obowiązkach...

zobacz więcej

Władysława Kosiniaka-Kamysza przywitał w Sieradzu rozwieszony na budynku transparent o treści: „Zdrajcy polskiej wsi”. Do przewodniczącego ludowców podeszła grupa mężczyzn, która zaczęła oskarżać PSL o zniszczenie polskiego rolnictwa.

Kosiniak-Kamysz starał się podjąć rozmowę i przekonywał, że jego partia zrobiła wiele dobrego. – 1000 zł dla matek wprowadziłem – przekonywał.

Zgromadzeni nie dopuszczali jednak przewodniczącego PSL do głosu. Z każdą kolejną chwilą atmosfera robiła się coraz bardziej napięta.

– Sprzedaliście cały polski przemysł! – krzyczał jeden z zebranych mężczyzn. – 15 lat współrządziliście, 15 lat. Zmieciemy was z ziemi – zapewniał.

Przewodniczący PSL próbował się bronić, jednak zgromadzeni cały czas zarzucali mu, że przez te wszystkie lata, kiedy partia Kosiniaka-Kamysza współrządziła Polską, nie zrobiła dla kraju niczego dobrego.

Zebrani krzyczeli, że PSL jest odpowiedzialny za wyprzedanie polskiej ziemi i podniesie wieku emerytalnego. – Musimy was wygonić z polskiej wsi. Jesteście wrogami polskiej wsi – mówił zdenerwowany mężczyzna.

W pewnym momencie zebrani zaczęli skandować: „Zdrajca!”. Wtedy przewodniczący PSL odwrócił się od grupy i wraz z kolegami z partii oddalił się w kierunku budynku.

źródło:
Zobacz więcej