RAPORT

Pogarda

Zatrzymany komendant policji w Nadarzynie. Miał nielegalnie produkować papierosy

W domu funkcjonariusza zabezpieczono znaczne ilości tzw. krajanki tytoniowej, z której produkowane były papierosy (fot. policja.pl)
W domu funkcjonariusza zabezpieczono znaczne ilości tzw. krajanki tytoniowej, z której produkowane były papierosy (fot. policja.pl)

Najnowsze

Popularne

Centralne Biuro Śledcze Policji zatrzymało komendanta komisariatu policji w Nadarzynie (woj. mazowieckie), który miał być zamieszany w nielegalną produkcję wyrobów tytoniowych. Trwa procedura wydalenia go ze służby.

Gang przemycał papierosy samolotem i łodziami. Są kolejni zatrzymani

Kolejnych osiem osób zatrzymano w związku ze śledztwem dotyczącym zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się przemytem wyrobów tytoniowych z...

zobacz więcej

W trakcie działań zabezpieczono 1,1 tony krajanki tytoniowej, ponad 10 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz maszynki do produkcji papierosów.

– W Komendzie Rejonowej Policji w Pruszkowie prowadzone są czynności zmierzające do wydalenia ze służby tego policjanta z uwagi na oczywistość czynu. W policji nie ma tolerancji dla łamania prawa – powiedział rzecznik komendanta stołecznego Policji kom. Sylwester Marczak.

Zatrzymany 38-latek służył w policji od 16 lat, funkcję komendanta w Nadarzynie sprawował od 2016 r.

Jak informuje PK, w sprawie zatrzymano również kobietę, która była przesłuchana w charakterze świadka, a następnie została zwolniona.

Po doprowadzeniu mężczyzny do Prokuratury Okręgowej w Warszawie prokurator postawił mu zarzuty popełnienia przestępstw z art. 54 i 37 kodeksu karnego skarbowego oraz art. 13 par. 1 kodeksu karnego w związku z art. 12a ustawy z 2 marca 2001 o wyrobie alkoholu etylowego oraz wytwarzaniu wyrobów tytoniowych.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej