Salisbury: Policja otoczyła restaurację, gdzie zachorowały dwie osoby

W brytyjskim mieście Salisbury, gdzie doszło do ataku na Siergieja Skripala, policja otoczyła w niedzielę kordonem restaurację, w której dwie osoby zachorowały po posiłku – podaje Reuters.

Media: Rosjanie podejrzewani o atak na Skripala mają związki ze specsłużbami

Mężczyźni podejrzewani przez Londyn o atak na Siergieja Skripala mają związki z rosyjskimi służbami specjalnymi – twierdzą rosyjskie niezależne...

zobacz więcej

Kobieta i mężczyzna, którzy według świadków są Rosjanami, zachorowali we włoskiej restauracji Prezzo w pobliżu miejsca, gdzie przytomność stracił Skripal i jego córka Julia. Policja nie potwierdziła narodowości chorych.

Brytyjskie media podają, że obie osoby są przytomne, a lekarze zajmują się nimi na razie na miejscu zdarzenia.


„Policja została wezwana przez personel ambulansu (medycznego) do Prezzo, na High Street, w Salisbury o godz. 18.45 po medycznym incydencie” – głosi oświadczenie policji.

„W ramach prewencji restauracja i otaczające ją ulice zostały otoczone kordonem, podczas gdy funkcjonariusze badają miejsce zdarzenia i starają się ustalić okoliczności i powody, które doprowadziły do zachorowania” – napisała policja.


Skripal, były pułkownik GRU i współpracownik wywiadu brytyjskiego oraz jego córka Julia zostali znalezieni nieprzytomni w Salisbury na początku marca. Skripal mieszkał tam od czasu swego wyjazdu z Rosji, gdzie został skazany za szpiegostwo na rzecz Wielkiej Brytanii. Władze brytyjskie uznały, iż Skripalów próbowano otruć bojowym środkiem trującym określanym jako Nowiczok i opracowanym w ZSRR.

źródło:

Zobacz więcej