„Zaskakują wypowiedzi: żadnej koalicji. My żadnej koalicji nie wykluczamy”

– Nie jesteśmy politykami, którzy chcieliby się zacietrzewiać, czy szukać wrogów. Zaskakujące są konfrontacyjne wypowiedzi, jak na przykład ze strony niektórych polityków PSL-u, którzy mówią: żadnej koalicji. My wszędzie tam, gdzie będziemy mogli porozumieć się z naszymi dzisiejszymi oponentami politycznymi i innymi samorządowcami po to, żeby realizować dobry program z punktu widzenia lokalnej społeczności, będziemy chcieli zawierać koalicje – zadeklarował w programie „Gość Wiadomości” Michał Dworczyk, szef kancelarii premiera.

Robert Biedroń nie będzie kandydować na prezydenta Słupska

Robert Biedroń ogłosił, że nie zamierza ponownie ubiegać się o urząd prezydenta Słupska. Z jego poparciem ma kandydować na to stanowisko jego...

zobacz więcej

– Nie można lekceważyć żadnej inicjatywy politycznej, ale dotychczasowe działania pana Biedronia w Słupsku, od czasu kiedy jest prezydentem, nie wystawiają mu najlepszej wizytówki – powiedział Dworczyk. Gość TVP był pytany o komentarz do deklaracji Roberta Biedronia, który powiedział, że nie będzie startował w wyborach samorządowych, bo chce „przyjąć wyzwanie i stanąć na czele ruchu, który zmieni oblicze Polski”.

– Te działania nie świadczą o tym, że jest najlepszym menedżerem. Oczywiście jest sprawny, jeśli chodzi o marketing polityczny, ale to chyba nie wystarczy do tego, żeby rządzić państwem. Ostatecznie głos będą mieli Polacy przy urnach wyborczych – dodał szef kancelarii premiera.

Gość programu był też pytany o możliwe koalicje po wyborach. – Nasi liderzy polityczni Jarosław Kaczyński, premier Morawiecki wielokrotnie podkreślali, że nam zależy przede wszystkim na realizacji programu – powiedział z kolei.

– Nie jesteśmy politykami, którzy chcieliby się zacietrzewiać czy szukać wrogów. Zaskakujące są konfrontacyjne wypowiedzi jak na przykład ze strony niektórych polityków PSL-u, którzy mówią: żadnej koalicji. My wszędzie tam, gdzie będziemy mogli porozumieć się z naszymi dzisiejszymi oponentami politycznymi i innymi samorządowcami porozumieć się po to, żeby realizować dobry program z punktu widzenia lokalnej społeczności będziemy chcieli oczywiście zawierać koalicje. Dzisiaj żadnych koalicji nie wykluczamy – zadeklarował.

źródło:
Zobacz więcej