Groził, że zaraz zeskoczy z wodospadu. Dzięki nagłej interwencji został uratowany

Desperat został przekazany wezwanemu na miejsce zdarzenia zespołowi pogotowia ratunkowego, który udzielił mu dalszej pomocy (fot. Piotr Drabik/flickr)

44-letni mężczyzna chciał skoczyć z wodospadu i odebrać sobie życie. Groził, że zaraz zeskoczy i się zabije. Dzięki natychmiastowej interwencji funkcjonariuszy z powiatu legnickiego udało się uratować tego człowieka. Mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy.

„Jeśli ktoś mówi o samobójstwie, to nie oznacza, że tego nie zrobi”

– Najbardziej szkodliwy stereotyp jest taki, że jeśli ktoś mówi o samobójstwie, to tego nie zrobi; jest dokładnie odwrotnie – mówi Halszka...

zobacz więcej

Funkcjonariusze z komisariatu policji w Chojnowie otrzymali informację że na moście, znajdującym się nad rzeką Skora, przebywa mężczyzna, który grozi, że za chwilę skoczy. Po tym zgłoszeniu policjanci bez chwili zawahania ruszyli na miejsce zdarzenia.

Na miejscu zastali 44-letniego mieszkańca gminy Chojnów, który siedział na środku rzeki, na skraju wodospadu. Groził, że zaraz zeskoczy i się zabije. Policjanci błyskawicznie wskoczyli do wody i w ostatniej chwili chwycili desperata. Odciągnęli go w bezpieczne miejsce. Po uratowaniu mu życia okazało się, że jest nietrzeźwy.

Mężczyzna został przekazany wezwanemu na miejsce zdarzenia zespołowi pogotowia ratunkowego, który udzielił mu dalszej pomocy.

źródło:
Zobacz więcej