Polacy co roku marnują miliony ton żywności. Ruszyła akcja, która może to zmienić

Ponad 9 milionów ton żywności – tyle co roku marnują Polacy. Banki Żywności chcą temu zapobiec i zainicjowały akcję „Samotny Banan”. Inicjatywa ta ma zachęcić konsumentów do kupowania ostatnich sztuk produktów spożywczych. Do kampanii informacyjnej włączyły się już sklepy, a także użytkownicy portali społecznościowych. Polska jest na piątym miejscu w Europie pod względem ilości marnowanej żywności.

Czekolada dobra dla serca, ale należy jeść z umiarem

Dobre wieści dla miłośników kakaowych łakoci – eksperci przekonują, że jedząc trzy batony czekoladowe w ciągu miesiąca możemy istotnie zmniejszyć...

zobacz więcej

– Kupujemy pod wpływem impulsu. To są zakupy pod wpływem emocjonalnym, a nie racjonalnym – ocenił ekonomista Witold Potwora. Dodał, że nawet coraz częściej wydłużane terminy przydatności spożycia produktów nie skutkują.

Niekwestionowanym zwycięzcą wśród marnowanego jedzenia jest banan. W związku z tym owoc ten stał się symbolem akcji prowadzonej przez banki żywności.

– Jeżeli coś jest trochę zwiędnięte na półce w sklepie, to jeszcze można z tego skorzystać – zwrócił uwagę dyrektor Banku Żywności w Opolu Jan Burniak.

źródło:
Zobacz więcej