Prezydent: Apelujemy do gmin o przekazanie jak najszybciej protokołów szkód po suszy

Prezydent Andrzej Duda zaapelował do gmin o jak najszybsze przekazywanie protokołów oszacowania szkód wywołanych przez suszę. – Bez protokołu przekazanie pomocy indywidualnemu rolnikowi jest niemożliwe – przypomniał prezydent.

Minister rolnictwa: Połowa gmin nie przekazała protokołów strat. To element kampanii wyborczej

– Nie możemy czekać na te gminy, które opóźniają przekazanie protokołu. Szacowanie już się dawno skończyło. Nie wiem co można szacować w dwa...

zobacz więcej

– Bardzo się cieszę, że rząd i minister rolnictwa pan Jan Krzysztof Ardanowski podszedł do tego bardzo zapobiegawczo i te środki, aż 1,5 mld zł, są przewidziane właśnie na pomoc dla gospodarstw dotkniętych suszą – oświadczył Andrzej Duda podczas wywiadu, jakiego udzielił redakcji programu „Tydzień” w TVP.

Prezydent przypomniał, że porównując z rokiem 2015, gdy ówczesne władze po podobnej klęsce suszy przekazały na wsparcie dla rolników 450 mln, różnica jest prawie czterokrotna. – Mam nadzieję, że pomoc rzeczywiście trafi do wszystkich, którzy zostali poszkodowani, w adekwatnej ilości, żeby faktycznie te straty zrekompensować – powiedział Andrzej Duda.

Jak dodał „pozostaje tylko apel do gmin, żeby te protokoły jak najszybciej były przekazywane, żeby pomoc mogła być jak najszybciej uruchamiana”. – Bez protokołu przekazanie pomocy indywidualnemu rolnikowi jest niemożliwe – wskazał prezydent.

źródło:
Zobacz więcej