Kaczyński w Szczecinie: Pomorze Zachodnie to ziemia wielkiego potencjału

– Pomorze Zachodnie to ziemia wielkiego potencjału, wielkich możliwości, wspaniałych ludzi. Mój śp. brat Lech, powiedział kiedyś, że silne Pomorze Zachodnie to polska racja stanu – mówił prezes PiS podczas konwencji regionalnej Zjednoczonej Prawicy w Szczecinie – Niemcy są naszym sojusznikiem, ale historia się nie skończyła, nikt nie wie, co się zdarzy – ostrzegał Jarosław Kaczyński.

Kaczyński na konwencji PiS we Wrocławiu: Zwyciężymy pracą i determinacją

– Mamy program dla samorządów, który jest przygotowany w dialogu. Jest on związany z rzeczywistością, ma charakter praktyczny. Nie opiera się na...

zobacz więcej

– Polska leży między Rosją a Niemcami. Są to kraje bardzo różne, ale oba są bardzo silne. Mają ogromne możliwości, tego nie można im odmówić. Od Rosji jesteśmy oddzieleni Ukrainą, Białorusią, a z Niemcami mamy otwartą granicę – przypominał w Szczecinie prezes PiS.

– To bardzo dobrze, że mamy otwartą granicę, że jesteśmy razem w Unii Europejskiej, bardzo dobrze, że jesteśmy razem w NATO, i że jesteśmy sojusznikami. Ale pamiętajcie Państwo, że ci, którzy wierzyli, że historia się skończyła, mylili się. Historia biegnie nadal i nikt nie wie w jakim kierunku, nikt nie wie, co się zdarzy – ostrzegał polityk.

Zdaniem Kaczyńskiego „odpowiedź na tę sytuację” to „silne Pomorze Zachodnie, które w nieodległym czasie osiągnie poziom rozwoju gospodarczego i społecznego przynajmniej porównywalny z Niemcami”.

Szef Prawa i Sprawiedliwości wskazywał, że fundamentem tego rozwoju musi być patriotyzm, który to wymóg należy stawiać osobom pełniącym funkcje publiczne.

– Tutaj, na Pomorzu Zachodnim, trzeba stawiać jeszcze jeden wymóg: patriotyzmu lokalnego, patriotyzmu Pomorza Zachodniego, polskiego Pomorza Zachodniego – uzupełnił Kaczyński.

Kaczyński wskazał, że z Pomorzem Zachodnim związana jest piękna polska tradycja walki o wolność, ale trzeba też „pamiętać o tych bardzo odległych już dzisiaj czasach, kiedy już przedtem te ziemie należały do Polski”.

źródło:
Zobacz więcej