Szef MON złożył kwiaty przed pomnikiem katyńskim w Jersey City

Minister Błaszczak złożył kwiaty pod Pomnikiem Katyńskim w USA (fot. Twitter/MON)

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak złożył kwiaty przed Pomnikiem Katyńskim w Jersey City. W Muzeum Czynu Zbrojnego Polonii Amerykańskiej szef MON w Nowym Jorku spotkał się z bohaterami II wojny światowej.

Szef MON: jest realna szansa na stałą obecność wojsk USA w Polsce

Podczas spotkań na Kapitolu i w Pentagonie minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak rozmawiał w piątek o polsko–amerykańskiej współpracy w...

zobacz więcej

– Polacy nigdy nie zapomną o tych, którzy walczyli o wolność i poświęcili swoje życie dla Polski. Zrobimy wszystko, by młode pokolenia dobrze znały losy polskich bohaterów – zapewnił minister Mariusz Błaszczak podczas spotkania z weteranami, którzy apelowali, by kolejnym pokoleniom na całym świecie przypominać historię Polski.

– Dzięki państwa miłości i oddaniu ojczyźnie, dzięki heroicznej postawie w czasie II wojny światowej dziś nasza ojczyzna istnieje, i dziś możemy świętować setną rocznicę odzyskania niepodległości – mówił Błaszczak.

Szef resortu obrony złożył także kwiaty przed Pomnikiem Katyńskim w Jersey City. Kilka miesięcy temu burmistrz miasta podjął próbę usunięcia pierwszego monumentu katyńskiego w USA wzniesionego na otwartej przestrzeni miejskiej z dotychczasowej lokalizacji nad rzeką Hudson, na wysokości i na tle Manhattanu.

Mariusz Błaszczak spotkał się z członkami Fundacji Pomnika Katyńskiego, z inicjatywy których pomnik upamiętniający ofiary zbrodni powstał w 2000r w Baltimore. Minister podziękował za pamięć o Polsce i promowanie historii naszego kraju.

źródło:
Zobacz więcej