Paris Hilton podrabia prosecco

Paris Hilton szuka nowych źródeł dochodu (fot. PAP/EPA/WARREN TODA)

Włochy zostały „ocalone” przed 30 milionami puszek tzw. prosecco wyprodukowanego przez Paris Hilton – ogłosił minister rolnictwa. To kolejne zwycięstwo w walce ze zjawiskiem określanym mianem „Italian sounding”, czyli sprzedażą rzekomo włoskich artykułów.

Prosecco zbyt popularne. Są próby ograniczenia produkcji

We Włoszech próbuje się ograniczyć produkcję Prosecco, czyli białego musującego wina z północy kraju. Jego popularność i wysokie zyski sprawiają,...

zobacz więcej

– Udało nam się zablokować miliony puszek „prosecco” Paris Hilton, która mówi, że kocha Włochy, ale produkuje prosecco, które nim nie jest – ogłosił włoski minister rolnictwa Gian Marco Centinaio.

W ten sposób polityk odniósł się do firmowanego przez celebrytkę i dziedziczkę hotelowej fortuny napoju, od dawna budzącego grozę i protesty włoskich producentów wina i jego koneserów. Rzekome prosecco sprzedawane jest w wielu krajach. Granice Włoch zostały przed nim zamknięte.

Na mocy obowiązujących we Włoszech przepisów nazwa ta może odnosić się wyłącznie do trunku z małego obszaru w Wenecji Euganejskiej i Friuli-Wenecji Julijskiej na północy kraju.

Także obecny minister rolnictwa, podobnie jak i jego poprzednicy w resorcie potwierdził zamiar zwalczania masowej na świecie sprzedaży artykułów żywnościowych, mających nazwy włoskie lub do nich zbliżone, co może sugerować, że są to oryginalne produkty z Italii wyróżniające się wysoką jakością.

Proceder fałszowania żywności i sprzedawania jej, jako włoskiej przynosi krajowym producentom wielomiliardowe straty – przypomina się. – Współpracujemy ze wszystkimi, na każdym polu po to, by nasze produkty wysokiej jakości były doceniane i by nie były podrabiane – podkreślił Centinaio.

źródło:

Zobacz więcej