Ibrahimović znów odpalił. Zdobył bramkę marzenie [WIDEO]

Mimo pięknego gola Zlatana Ibrahimovicia drużyna z Los Angeles przegrała 3:5 (fot. Nick Turchiaro-USA TODAY Sports)

Tuż przed 37. urodzinami szwedzki piłkarz Zlatan Ibrahimović zdobył 500. bramkę w karierze. W sobotę strzelił wyjątkowej urody gola dla Los Angeles Galaxy w przegranym 3:5 wyjazdowym meczu ligi MLS z Toronto FC.

Zlatan Ibrahimović: Mistrzostwa świata beze mnie nie są warte oglądania [WIDEO]

Była gwiazda reprezentacji Szwecji Zlatan Ibrahimović postanowił „odwiedzić" mistrzostwa świata w Rosji. Dzięki swojemu sponsorowi miał okazję...

W ten sposób Szwed dołączył do Argentyńczyka Lionela Messiego i Portugalczyka Cristiano Ronaldo. Tylko oni, jeśli chodzi o aktywnych zawodników, mają na koncie co najmniej pół tysiąca trafień.

Po 36. minutach sobotniego spotkania MLS kanadyjski zespół prowadził już 3:0, a tuż przed zakończeniem pierwszej części bramkę zdobył Ibrahimović. Po przerwie amerykańska drużyna zdołała doprowadzić do remisu 3:3, lecz końcówka należała do gospodarzy.

W barwach LA Galaxy Ibrahimović strzelił 17 goli. Wcześniej trafiał dla Malmö FF (18), Ajaxu Amsterdam (48), Juventusu Turyn (26), Interu Mediolan (66), Barcelony (22), Milanu (56), Paris SG (156) i Manchesteru United (29). W szwedzkiej reprezentacji zanotował 62 trafienia.