Igły i pinezki w truskawkach. Władze wyznaczyły nagrodę

Ze sklepowych półek zniknęły truskawki sześciu producentów (fot. Pexels/TT/allyonhorn)

Władze stanu Queensland w Australii przeznaczyły 100 tys. dolarów australijskich (ok. 260 tys. zł) na nagrodę za informacje, które doprowadzą do aresztowania osób związanych z umieszczaniem w truskawkach igieł i pinezek. Wydano również ostrzeżenie dla konsumentów, że w owocach pochodzących od sześciu różnych producentów znajdowano niebezpieczne przedmioty.

„Sezon na polskie truskawki można uznać za rozpoczęty”

Na rynku hurtowym w Broniszach pojawiły się już pierwsze polskie, tegoroczne truskawki ze szklarni. Obecnie kosztują 18-20 zł za kilogram, ale przy...

zobacz więcej

Zdaniem ekspertów, szokujący proceder może być wymierzony w australijski przemysł truskawkowy. Stan Queensland to jedna z największych baz produkcyjnych truskawek.

Australijczycy zamieszczają w serwisach społecznościowych zdjęcia owoców, w których znaleziono niebezpieczne dla zdrowia i życia przedmioty, a władze apelują do konsumentów, aby przed zjedzeniem truskawek – kroili je.

Ze sklepowych półek zniknęły truskawki sześciu producentów, u których znaleziono w owocach igły i pinezki. Ceny truskawek w Australii spadły o połowę i zdaniem plantatorów utrzymują się poziomie poniżej kosztów produkcji.

źródło:
Zobacz więcej