Prestiżowa nagroda od Amerykanów dla posła Tarczyńskiego

Dominik Tarczyński poseł Prawa i Sprawiedliwości otrzymał prestiżową nagrodę imienia amerykańskiej działaczki konserwatywnej Phyllis Schlafly. Wyróżnienie odebrał dzisiaj w nocy w Saint Louis w USA.

Tarczyński pokazuje Szwedom, jak żyje się w Polsce. „Gdzie jesteście, wikingowie”?

Dominik Tarczyński (PiS) w wywiadzie dla szwedzkiego serwisu nyheteridag.se mówił, że jest zdecydowanie przeciwko przyjmowaniu uchodźców....

zobacz więcej

To pierwsza osoba spoza Stanów Zjednoczonych, która otrzymała tę nagrodę. W rozmowie z TVP parlamentarzysta zaznacza: – To ogromne wyróżnienie dla mnie jako polityka, który walczy o chrześcijańską Europę, docenienie tej pracy tutaj w Stanach Zjednoczonych, wielka duma. Cieszę się, że Stany Zjednoczone podkreślają wagę naszego sojuszu. To symbol naszej współpracy, wierzę, że będzie się ona rozwijała.

Dominik Tarczyński mówi, że w jego opinii Phyllis Schlafly jest „amerykańską Anną Walentynowicz”. Podczas poruszającego wystąpienia powiedział: – Nie byłoby mnie tutaj gdyby nie śp. prezydent Lech Kaczyński. Wierzę, jestem przekonany, że Ameryka nigdy nie zapomni jego wkładu w obalenie komunizmu. Wierzę także, że Ameryka nigdy nie zapomni tragedii, która odebrała życie mojego prezydenta, tragedii która nadal nie jest wyjaśniona”.

teraz odtwarzane
Prestiżowa nagroda dla posła Tarczyńskiego

Phyllis Schlafly 50 lat temu założyła organizację konserwatywną Eagle Forum, która wspierała prezydentów republikańskich. W ostatnich wyborach poparła Donalda Trumpa. Eagle Forum zrzesza obecnie 80 tys. osób w Stanach Zjednoczonych. Jest największą konserwatywną organizacją w USA.

Parlamentarzysta otrzymał nagrodę za „służbę Bogu, rodzinie i ojczyźnie”. Jest to nawiązanie do słów jakie Ronald Regan skierował do członków Eagle Forum w 1984 roku.

W gali wręczenia nagrody wzięło udział ponad 500 liderów ze świata polityki, biznesu oraz organizacji pozarządowych. Parlamentarzysta PiS znalazł się w gronie piętnastu prelegentów, którzy wystąpili w trakcie uroczystej gali rozdania nagród. Tarczyński mówił między innymi o suwerenności państw członkowskich w Unii Europejskiej oraz przyszłości Europy. Dyskutowano o tym, czym jest suwerenność, czym jest rozumienie niepodległości w Europie oraz jak zmienia się postrzeganie wartości europejskich.

Gala jest wspierana przez Gateway Pundit, jeden z największych konserwatywnych portali internetowych w Stanach Zjednoczonych. Przez naukowców z Harvardu i Columbia Journalism School portal został wskazany na czwartym miejscu wśród najbardziej wpływowych, konserwatywnych platform internetowych na świecie.

Wśród osób, które podobnie jak Dominik Tarczyński zostały dziś wyróżnione nagrodą im. amerykańskiej działaczki konserwatywnej Phyllis Schlafly znalazł się m.in. genarł Michael Flynn, były doradca ds. bezpieczeństwa narodowego w administracji Donalda Trumpa, a także dziennikarze oraz działacze polityczni i społeczni.

źródło:
Zobacz więcej