RAPORT

Pogarda

Przedwyborczy sondaż dla Warszawy: Patryk Jaki wygrywa; tuż za nim – Trzaskowski

Najnowsze

Popularne

Ponad 32 proc. warszawiaków zagłosowałoby na Patryka Jakiego w pierwszej turze wyborów samorządowych – wynika z najnowszego sondażu dla Informatora Stolicy. Na Rafała Trzaskowskiego oddałoby głos ponad 30 proc. mieszkańców stolicy.

Nowy sondaż w Warszawie. Jaki wygrywa z Trzaskowskim w obu turach

Kampania samorządowa w stolicy staje się coraz bardziej intensywna. Główni pretendenci do warszawskiego magistratu, Patryk Jaki i Rafał...

zobacz więcej

W pierwszej turze wyborów poparcie dla Patryka Jakiego (Zjednoczona Prawica) deklaruje 32,8 proc. badanych (wzrost o 1,7 pkt. proc.), a dla Rafała Trzaskowskiego (Koalicja Obywatelska) 30,4 proc. (wzrost o 5,4 pkt. proc.) – podaje pracownia ABR SESTA przeprowadzająca sondaż.

Na kolejnym miejscu znalazł się Marek Jakubiak (Kukiz'15) z poparciem na poziomie 6 proc. (mniej o 1,2 pkt. proc.) Taki sam wynik uzyskał Andrzej Rozenek (SLD) (wzrost o 1,6 pkt. proc.). Dalej jest Jan Śpiewak (Wygra Warszawa) – 3 proc. (mniej o 2,3 pkt proc.).

„Patryka jakiego popiera ok. 6 na 10 badanych z wykształceniem zawodowym lub niższym. Jaki otrzymałby dwukrotnie więcej głosów niż Trzaskowski w grupie z wykształceniem średnim/policealnym/technicznym i dwukrotnie mniej głosów niż Trzaskowski wśród mieszkańców z wykształceniem wyższym – czytamy na portalu informator-stolicy.pl.

Druga tura zwycięska dla Patryka Jakiego

Według deklaracji mieszkańców, w drugiej turze wyborów Patryk Jaki uzyskałby przewagę 2 punktów procentowych nad Rafałem Trzaskowskim z wynikiem odpowiednio 40 i 38 proc.

Badanie przeprowadzono metodą TAPI, czyli wywiadów bezpośrednich przeprowadzanych z użyciem tabletów, wśród mieszkańców Warszawy, w wieku powyżej 18 roku życia, którzy są zameldowani w danej dzielnicy i deklarują udział w najbliższych wyborach samorządowych. Sondaż przeprowadzono w dniach 6-9 września.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej