Rowerzysta potrącił pieszą. Kobieta nie żyje

Rowerzysta jechał chodnikiem, nie ustąpił pierwszeństwa pieszej i potrącił kobietę, która upadła i uderzyła głową w beton (flickr.com/motiqua)

Policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego zatrzymali 43-letniego Rafała K., rowerzystę podejrzewanego o spowodowanie śmiertelnego wypadku i ucieczkę z miejsca zdarzenia.

Rowerzystki potrącone przez samochód. Nie żyje 13-latka

Policja bada okoliczności śmiertelnego potrącenia rowerzystki, do którego doszło w piątek późnym wieczorem na drodze lokalnej niedaleko Radomyśla...

zobacz więcej

Rowerzysta jechał chodnikiem, nie ustąpił pierwszeństwa pieszej i potrącił kobietę, która upadła i uderzyła głową w beton. Następnie oddalił się z miejsca zdarzenia. Pokrzywdzona trafiła do szpitala, gdzie po kilku dniach zmarła.

Mężczyźnie przedstawiono zarzut nieumyślnego naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym i spowodowania wypadku, w wyniku którego doszło do śmierci pokrzywdzonej. W prokuraturze zdecydowano o zastosowaniu wobec podejrzanego dozoru policyjnego dwa razy w tygodniu.

Choć wypadek zdarzył się 7 września, informację o zatrzymaniu oskarżonego i treść postawionych mu zarzutów podano dopiero teraz.

źródło:
Zobacz więcej