Dymisja Pawła Chorążego. Premier: Pan minister się zagalopował

– Pan minister zdecydowanie zagalopował się w niektórych swoich wypowiedziach – oświadczył premier Mateusz Morawiecki, potwierdzając fakt dymisji wiceministra inwestycji i rozwoju Pawła Chorążego.

Poręba: Nie ma i nie będzie projektu dotyczącego masowego ściągania imigrantów

– Nie ma i nie będzie żadnego projektu rządu PiS, dotyczącego masowego ściągania imigrantów. Bezpieczeństwo Polaków przede wszystkim – oświadczył...

zobacz więcej

– Jest dymisja pana ministra Chorążego. Pan minister zdecydowanie zagalopował się w niektórych swoich wypowiedziach, i to tyle, co mogę powiedzieć, bo to tematyka bardzo ważna – oświadczył premier Mateusz Morawiecki pytany o tę kwestię na konferencji prasowej.

Informacje o możliwej dymisji wiceministra inwestycji i rozwoju pojawiły się kilka godzin wcześniej. Media przypominały jego opinie wygłoszone podczas debaty na temat polityki imigracyjnej. Chorąży miał powiedzieć, że „napływ imigrantów do naszego kraju musi wzrosnąć, żeby utrzymać wzrost gospodarczy”.

Zdaniem zdymisjonowanego wiceministra „Polska musi, i nawet jeśli nie chce, to powinna, chcieć” imigracji, „bo migrantami jest zbudowany dobrobyt tych państw, które osiągnęły największy sukces”.

Według mediów Chorąży miał być ponadto przeciwny repatriacji Polaków ze Wschodu. Miał twierdzić, że jest to trudne pod względem językowym i logistycznym i że z punktu widzenia finansów tańsze od repatriacji jest sprowadzanie do Polski imigrantów z Azji lub Ukrainy.

źródło:
Zobacz więcej