RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Wiceprezydent Częstochowy zatrzymany po potrąceniu rowerzysty. „Promil alkoholu w organizmie”

Zatrzymany miał promil alkoholu w organizmie (fot. Shutterstock/OHamburgefonsz)

Na polecenie prokuratury zatrzymano w czwartek wiceprezydenta Częstochowy Mirosława S. W środę wieczorem należący do niego samochód potrącił 10-letniego rowerzystę. Wiceprezydent został zatrzymany kilkanaście godzin później. Miał promil alkoholu w organizmie.

Trzy miesiące aresztu dla prezydenta Tarnobrzega

Sąd zdecydował o aresztowaniu na trzy miesiące zatrzymanego w środę przez Centralne Biuro Antykorupcyjne prezydenta Tarnobrzega. Prokuratura...

zobacz więcej

Informację o zatrzymaniu Mirosława S. potwierdził PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie Tomasz Ozimek. Rowerzysta został potrącony przez toyotę w podczęstochowskiej miejscowości Nierada w środę około 18.00. Osoba kierująca autem nie zatrzymała się i nie udzieliła pomocy poszkodowanemu.

– Ustalono, że samochód należy do Mirosława S. Tego samego dnia wieczorem policjanci udali się do jego miejsca zamieszkania, ale nie zastali go w domu. Zastali go dzisiaj rano. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał w organizmie promil alkoholu – powiedział prokurator.

Prokurator polecił zatrzymanie Mirosława S. Na najbliższe godziny zaplanowano czynności procesowe – oględziny miejsca potrącenia i przesłuchania świadków. Śledczy sprawdzą m.in. zapis kamerki jednego z samochodów. Zarejestrowała ona potrącenie.

Wiceprezydent dotychczas nie usłyszał zarzutów. W postępowaniu kluczowa będzie ocena charakteru obrażeń rowerzysty. Od niej zależy, czy potrącenie zostanie zakwalifikowane jako wykroczenie, czy też jako przestępstwo.

Ustawiali milionowe przetargi. CBA zatrzymało prezydenta Żyrardowa

Prezydenta Żyrardowa (woj. mazowieckie) i dwóch biznesmenów zatrzymało w piątek Centralne Biuro Antykorupcyjne. Trwają przeszukania i czynności z...

zobacz więcej

– Nie ma na razie pewności, czy możemy mówić o wypadku drogowym. Badana będzie też kwestia stanu trzeźwości S. w chwili zdarzenia, wypowiedzą się w tej sprawie biegli z zakresu medycyny sądowej – zaznaczył prokurator Ozimek. Dodatkowych informacji prokuratura udzieli w piątek.

Informację o zatrzymaniu jednego z ważnych urzędników potwierdził PAP rzecznik częstochowskiego magistratu Włodzimierz Tutaj. Nie chciał jednak potwierdzić, o kogo konkretnie chodzi.
– Jeden z pracowników funkcyjnych poinformował dziś rano, że nie będzie go w pracy w związku ze zdarzeniem drogowym, został mu udzielony urlop na żądanie – powiedział Tutaj.

Rzecznik dodał, że po południu z komendy policji w Dąbrowie Górniczej (w tym mieście mieszka S.) do urzędu miasta dotarła informacja, że ów pracownik został zatrzymany.

źródło:

Zobacz więcej