Schetyna: Nie mówiłem, że Platforma będzie konserwatywna

Katarzyna Lubnauer, Grzegorz Schetyna i Barbara Nowacka (fot. PAP/Paweł Supernak)

– Nie mówiłem, że Platforma będzie konserwatywna. Mówiłem o szerokiej partii centrum o liberalnym i konserwatywnym zabarwieniu – powiedział w radiu TOK FM lider PO Grzegarz Schetyna zapytany, jak jego zapowiedź sprzed dwóch lat ma się do połączenia sił z lewicową Inicjatywą Polską Barbary Nowackiej.

Lubnauer: PiS zbliża się do naszych domów. Schetyna: Obronimy samorządy

– PiS zbliża się do naszych domów, już puka do naszych drzwi, zagląda za firanki – ostrzegała Katarzyna Lubnauer podczas konwencji wyborczej...

zobacz więcej

W 2016 roku Schetyna powiedział w wywiadzie dla „Do Rzeczy”, że jest „zwolennikiem utrzymania przez PO konserwatywnej kotwicy”. „Chcę powrotu Platformy do źródeł, czyli jej liberalno-konserwatywnego charakteru” – powiedział. Jednak po tym, jak niedawno do wyborczej Koalicji Obywatelskiej PO i Nowoczesnej przystąpiła Barbara Nowacka, pojawiają się głosy o skręcie Platformy w lewo.

Zapytany o to Schetyna podkreślił: „Nie mówiłem, że Platforma będzie konserwatywna. Mówiłem o kotwicy dlatego, żeby powiedzieć, że z taką partią jak PiS, która jest populistyczna, narodowa, socjalistyczna, lewicowa, nie może wygrać partia, która będzie czystą partią lewicową. Mówiłem o szerokiej partii centrum o liberalnym i konserwatywnym zabarwieniu”.

Lider Platformy odniósł się również do zapowiedzi Roberta Biedronia, który zamierza utworzyć własne ugrupowanie. Podkreślił, że „mamy w Polsce sytuację bardzo trudną, zagrożenia dla praworządności” i zaapelował o jedność. – Trzeba zrobić wszystko, żeby wygrać z PiS, zatrzymać PiS. Nikt nie jest wrogiem, nikt po stronie opozycyjnej – powiedział Schetyna.

źródło:
Zobacz więcej