RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Czarzasty o retoryce PO: Nienawiść do kogoś nie może być głównym elementem w polityce

– Platforma Obywatelska zawsze na miesiąc przed wyborami staje się lewicowa po to, żeby konsekwentnie godzinę po wyborach przestać być lewicowa. Są ludzie, którzy się na to nabierają – powiedział w „Kwadransie politycznym” (TVP1) przewodniczący SLD Włodzimierz Czarzasty.

Nowacka: Trzaskowski nie jest związany z poprzednimi władzami miasta. Nie patrzmy wstecz

– Mam nadzieję, że Trzaskowski, który nie jest związany z poprzednimi władzami miasta, wyczyści bałagan, który narastał w ratuszu przez poprzednie...

zobacz więcej

Gość Marka Pyzy mówił o perspektywach wyborczych lewicy.

– Partia Biedronia zabiera to, co pozostało z Nowoczesnej. Myślę, że wiele nie pozostało, ale to, co pozostało, to też zabiera – uważa lider SLD. Czarzasty stwierdził też, że „Robert Biedroń zawsze był poważnym politykiem” i „trzyma za niego kciuki”. Dodał, że będzie namawiał ruchy lewicowe, by do wyborów europejskich poszły razem.

Czarzasty skomentował rezygnację Wojciecha Koronkiewicza z ubiegania się o prezydenturę Białegostoku. Jak mówił, „SLD nie działa tak jak Grzegorz Schetyna i nie zawozi swoich kandydatów np. do Wrocławia w teczce”.

– Nie może być tak, że głównym elementem w polityce jest niechęć, nienawiść do kogoś bądź chęć zabicia jakiejś siły politycznej. Polityką powinny kierować wartości – skomentował Czarzasty retorykę Koalicji Obywatelskiej wobec rządów PiS. Lider SLD jest bardzo krytyczny również wobec obrania przez PO kursu na lewo.

– Platforma Obywatelska zawsze na miesiąc przed wyborami staje się lewicowa po to, żeby konsekwentnie godzinę po wyborach przestać być lewicowa. Są ludzie, którzy się na to nabierają – mówił.

– Bez względu na to, co kierowało Nowacką, to ja bym miał taką radę do środowisk lewicowych. Nie można żadnego środowiska lewicowego sprzedawać za jedną jedynkę do Warszawy, jedną jedynkę do sejmiku i obiecaną jedynkę w przyszłości do Sejmu, dlatego że cena jest za niska. Kapitalizm i chadeckie podejście pana Schetyny do życia wyceniło Inicjatywę Polską na dwie jedynki i jedną w przyszłości. Ja bym tego nigdy nie zrobił – dodał przewodniczący SLD.

źródło:
Zobacz więcej