Chciała zapłacić policjantom za podwózkę… narkotykami

20-latka miała przy sobie sporo amfetaminy (fot. KMP Jaworzno)

To może być kosztowna pomyłka. Młoda kobieta zatrzymała w Jaworznie samochód osobowy i poprosiła kierowcę o podwiezienie do Krakowa. Za kurs chciała zapłacić porcją amfetaminy. Nie wiedziała jednak, że wsiadła do nieoznakowanego policyjnego radiowozu, a o podwiezienie poprosiła policjantów w cywilu.

Dilerzy przez pomyłkę zaoferowali policjantom 67 kg trawki

Policyjni tajniacy nie mogli uwierzyć we własne szczęście, gdy dwaj dilerzy, których śledzili, zaproponowali im znaczną ilość marihuany....

zobacz więcej

Do zdarzenia doszło w poniedziałek późnym wieczorem. Policyjni wywiadowcy patrolowali centrum miasta. Gdy przejeżdżali ulicą św. Barbary, zauważyli młodą kobietę, która chciała zatrzymać auto.

Funkcjonariusze podjechali do niej i zapytali, czy mogą jej w czymś pomóc. Kobieta, nie wiedząc, że to nieoznakowany radiowóz, szybko wsiadła do samochodu i poprosiła kierowcę, aby podwiózł ją do Krakowa.

Gdy usłyszała, że jest to niemożliwe, wyciągnęła z kieszeni woreczek z białym proszkiem i zaproponowała, iż w ten sposób zapłaci za kurs. Policjanci okazali wówczas kobiecie swoje legitymacje służbowe i zatrzymali 20-letnią mieszkankę Krakowa.

Mundurowi znaleźli przy niej amfetaminę, z której mogła przygotować 40 dilerskich działek narkotyku. Zatrzymana usłyszała już zarzut posiadania środków odurzających. Przyznała się do winy. Za popełnione przestępstwo wkrótce odpowie przed sądem. Grożą jej 3 lata więzienia.

źródło:
Zobacz więcej