Beata Kempa: Dla rządu priorytetem jest bezpieczeństwo Polaków

– Priorytetem polityki imigracyjnej rządu jest bezpieczeństwo – zapewniła minister do sprawy pomocy humanitarnej – zapewniła Beata Kempa w TVP Info. Zapowiedziała, że gabinet premiera nie prowadzi żadnych działań zmierzających do rozszczelnienia granic Polski.

Poręba: Nie ma i nie będzie projektu dotyczącego masowego ściągania imigrantów

– Nie ma i nie będzie żadnego projektu rządu PiS, dotyczącego masowego ściągania imigrantów. Bezpieczeństwo Polaków przede wszystkim – oświadczył...

zobacz więcej

Beta Kempa powiedziała w programie „Gość Wiadomości”, że każdy imigrant, który chce dostać się do Polski, jest dokładnie sprawdzany. Jak wyjaśniła, dzieje siętak dlatego, że rząd nie chce dopuścić do takich tragedii, jak zamachy terrorystyczne na zachodzie Europy.

Minister dodała, że uchodźcy przechodzą specjalistyczną procedurę, gwarantującą bezpieczeństwo.

Zaznaczyła ona, że problem związany z imigracją nie może być rozwiązywany szybko i doraźnie, bo dla rządu priorytetem jest bezpieczeństwo Polaków.

Beata Kempa zapewniła również, że gabinet Mateusza Morawieckiego nie prowadzi żadnych działań zmierzających do rozszczelnienia granic Polski dla imigrantów i ta konsekwencja będzie utrzymana.

Minister odpowiedzialna w Kancelarii Premiera za sprawy dotyczące pomocy humanitarnej wzięła udział w Forum Innowacyjnej Pomocy Humanitarnej. Minister przedstawiła dane, z których wynika, że Polska na pomoc humanitarną i rozwojową przeznaczyła 2 mld zł.

Wyjaśniała, że najważniejszymi dla rządu kierunkami niesienia pomocy są Syria, Jordania, Liban i Afryka. Beata Kempa podkreśla, że w przyszłości ludność Afryki będzie stanowiła 50 proc. ludności świata i jeśli nie będzie skoordynowanej pomocy rozwojowej, szczególnie w Afryce Subsaharyjskiej i na szklakach migracyjnych, to problem będzie rósł.

źródło:
Zobacz więcej