RAPORT

Tusk kontra Tusk

Giertych: Zaprzyjaźnię się z każdym, kto obali rząd PiS

Roman Giertych był współzałożycielem Ligi Polskich Rodzin (fot. arch. PAP/Marcin Bielecki)
Roman Giertych był współzałożycielem Ligi Polskich Rodzin (fot. arch. PAP/Marcin Bielecki)

- Poglądy na kwestie ideowe są dziś wtórne – przyznaje bliski Platformie Obywatelskiej Roman Giertych. Pełnomocnik Donalda Tuska radzi Barbarze Nowackiej, „żeby nie epatowała swoimi poglądami ideowymi do momentu, aż nie zostanie osiągnięty cel główny”, czyli „odsunięcie PiS od władzy”.

Giertych proponuje termin przesłuchania Tuska. Wassermann odpowiada: termin nie wchodzi w rachubę

– W imieniu Donalda Tuska zaproponowałem komisji śledczej ds. Amber Gold, by został on przesłuchany 23 października – poinformował we wtorek...

zobacz więcej

Mecenas Roman Giertych w wywiadzie dla wp.pl nie kryje satysfakcji z przyłączenia się Barbary Nowackiej do Koalicji Obywatelskiej (PO, Nowoczesna). Jak podkreśla, „przywrócenie w Polsce normalnej struktury demokratycznego państwa nie może się odbyć bez obalenia rządu PiS”, a wszystko inne ma „drugorzędne znaczenie”.

- Jestem w stanie zaprzyjaźnić się z każdym, kto racjonalnie chce doprowadzić w Polsce do obalenia rządu PiS i przywrócenia w Polsce demokracji. Również z Barbarą Nowacką – podkreśla były polityk, lider Ligi Polskich Rodzin, obecnie sprzyjający partii Grzegorza Schetyny.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej