Biblia wtopiona w szkielet WTC przetrwała zamach. Była otwarta na wyjątkowym fragmencie

Biblia wtopiła się w element konstrukcji budynku, ale fragmenty tekstu są widoczne (fot. TT/Bible Gateway)

„Słyszeliście, że powiedziano: oko za oko, ząb za ząb. A ja wam powiadam: Nie stawiajcie oporu złemu. Lecz jeśli cię kto uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi” – m. in. ten fragment Ewangelii wg św. Mateusza można odczytać na stronie Biblii, jaką odnaleziono w ruinach World Trade Center. Była otwarta na rozdziale, który zawiera fragment tzw. Kazania na Górze.

Opublikowano nieznane nagranie z zamachów na World Trade Center

Nieznane wcześniej nagranie wideo z 11 września 2001 r. opublikowano w internecie. Wideo wykonane przez operatora Marka LaGangę, który w chwili...

zobacz więcej

Rok po zamachach, do których doszło 11 września 2001 r., w gruzach World Trade Center na nowojorskim Manhattanie strażacy odnaleźli egzemplarz Biblii, który został wtopiony w bryłę stali. Na zachowanych kartkach można odczytać fragmenty Ewangelii.

Biblia była otwarta na fragmencie Kazania na Górze: Można m.in. przeczytać werset: „Słyszeliście, że powiedziano: Oko za oko i ząb za ząb! A Ja wam powiadam: Nie stawiajcie oporu złemu. Lecz jeśli cię kto uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi!”

Czytelne są również urywki relacji o uzdrowieniu trędowatego: „Gdy zszedł z góry, postępowały za Nim wielkie tłumy. (…) Jezus wyciągnął rękę, dotknął go i rzekł: »Chcę, bądź oczyszczony!«. I natychmiast został oczyszczony z trądu”.

Odnalezione Pismo Święte to tzw. Biblia Króla Jakuba, tłumaczenie z XVII w., które choć zawiera wiele archaizmów, wciąż jest popularne w Stanach Zjednoczonych.

źródło:
Zobacz więcej