RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Leszek Miller o bulwersującej okładce „Faktu”: Zrobiono to z premedytacją, żeby sprawić ból

Były premier odniósł się do okładki dziennika, zatytułowanej „Ojciec wybrał politykę, a syn sznur” (fot. arch.PAP/Tomasz Gzell)

– Tam nie było żadnej refleksji, że coś się złego stało… to się po prostu spodobało – powiedział Leszek Miller, odnosząc się do okładki dziennika „Fakt”, zatytułowanej „Ojciec wybrał politykę, a syn sznur”.

Leszek Miller domaga się zadośćuczynienia oraz przeprosin od „Faktu”

Były premier Leszek Miller poinformował w poniedziałek, że będzie domagał się zadośćuczynienia materialnego oraz przeprosin na pierwszej stronie...

zobacz więcej

W wywiadzie dla RMF FM były premier odniósł się do publikacji dziennika „Fakt”, w której napisano o samobójstwie jego syna. Publikacja ta spotkała się z falą krytyki w mediach, po której do dymisji podał się redaktor naczelny dziennika Robert Feluś.

Jak mówił były premier, słyszał, że w redakcji „Faktu” okładka nie wzbudziła wątpliwości, a wręcz przeciwnie – podobała się. Jego zdaniem opublikowano ją, „z premedytacją, żeby sprawić ból”.

Miller poinformował, że będzie domagał się zadośćuczynienia materialnego oraz przeprosin na pierwszej stronie „Faktu”. „Uważam, że nie można tego pominąć milczeniem” – podkreślił.

Leszek Miller jr zmarł pod koniec sierpnia. Prokurator Łukasz Łapczyński z Prokuratury Okręgowej w Warszawie poinformował wówczas PAP, że wstępne ustalenia wskazują na to, że syn byłego premiera popełnił samobójstwo.

źródło:
Zobacz więcej