Policja szuka sprawcy rozboju. Mężczyzna obrabował sklep z telefonami [WIDEO]

Rozbójnik zaatakował wieczorem w galerii handlowej w Grudziądzu. Plądrował sklep z telefonami, kiedy dwie inne osoby zagadywały obsługę salonu. – W trakcie ucieczki użył gazu wobec kobiety, która rzuciła się w pościg – wyjaśnia portalowi tvp.info asp. szt. Jacek Jeleniewski z KMP w Grudziądzu. Mężczyźnie grozi zarzut kradzieży rozbójniczej.

Napad na sklep z odżywkami. Policja zatrzymała 12 mężczyzn

12 mężczyzn w wieku od 21 do 29 lat zatrzymali policjanci po napadzie na sklep z odżywkami i suplementami w Pabianicach (Łódzkie). Według policji...

zobacz więcej

Do napadu doszło 20 czerwca, ale ponieważ sprawa się przeciąga, policjanci dopiero teraz zdecydowali się opublikować nagrania i wizerunek podejrzewanych. Była godzina 19.35, do galerii „Stara Kuźnia” w Grudziądzu weszło trzech mężczyzn. Skierowali się wprost do jednego z salonów telefonii komórkowej. W trakcie gdy jeden z nich kradł, dwóch zagadywało personel. – Odciągali uwagę od plądrującego mężczyzny – wyjaśnia asp. szt. Jacek Jeleniewski z KMP w Grudziądzu.

Rozbójnik zabrał dwa telefony o znacznej wartości – jak określają to policjanci. W trakcie ucieczki w pościg za nim rzuciła się kobieta, która była świadkiem zdarzenia. Wówczas mężczyzna użył wobec niej gazu.

Śledczy ustalili, że podejrzani poruszali się samochodem osobowym marki Volvo XC 60 koloru szarego. Mężczyzna, który dokonał kradzieży, ubrany był w krótkie spodenki koloru czarnego i koszulkę z krótkim rękawem z wizerunkiem Statuy Wolności i buty sportowe z trzema białymi paskami po bokach.
Inny mężczyzna mający związek z przestępstwem ubrany był w jasne spodenki jeansowe, do kolan, koszulkę z krótkim rękawem koloru czarnego z żółtym napisem, czarne buty sportowe, na lewym przedramieniu i w części wewnętrznej ręki ma tatuaż. Trzeci z mężczyzn ubrany był w krótkie spodenki koloru jasnego, czarną koszulkę bez rękawów i czerwone, sportowe buty.

Kryminalni pokazują nagranie i proszą o pomoc wszystkich, którzy mają jakiekolwiek informacje dotyczące tych mężczyzn. Kontakt telefoniczny: (56) 45 13 lub numer alarmowy 112.

źródło:
Zobacz więcej