„Wczoraj pływałem po Wiśle. Tak świętowaliśmy 19. dzielnicę”

Rafał Trzaskowski komentując wypowiedź rywala powiedział, że hasło „Dzielnica Wisła” zostało już zaprezentowane wiele miesięcy temu (fot. PAP/Paweł Supernak)

– 19. dzielnica już jest. To Wisła – w ten sposób kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta stolicy Rafał Trzaskowski odniósł się do pozycji kontrkandydata Patryka Jakiego utworzenia nowej, 19. dzielnicy Warszawy. – Wczoraj byliśmy na bulwarach. Ja nawet pływałem po Wiśle, bo mieliśmy święto Wisły i właśnie świętowaliśmy 19. dzielnicę – powiedział Trzaskowski.

Patryk Jaki zapowiada powstanie 19. dzielnicy w Warszawie. „Dzielnica Przyszłość”

Podczas niedzielnej konwencji wyborczej Patryk Jaki zapowiedział, że gdy wygra walkę o urząd prezydenta Warszawy, stworzy nową, 19. dzielnicę w...

zobacz więcej

Wcześniej, na konwencji wyborczej Patryk Jaki – kandydat Zjednoczonej Prawicy wyjaśniał, że ma to być położona wzdłuż rzeki dzielnica przyszłości, która połączy lewą i prawą stronę rzeki. Jaki przygotował projekt nowelizacji ustawy o ustroju miasta stołecznego Warszawy, zgodnie z którym dzielnica miałaby powstać na terenie obejmującym 800 ha – od granicy północnej do granicy południowej wzdłuż Wisły. – To będzie największy obszar smart city w Europie, największy obszar innowacji w Europie, obszar najniższych podatków, taka specjalna strefa, gdzie będą najniższe podatki dla innowacji w tej części Europy – mówił Jaki.

Rafał Trzaskowski komentując wypowiedź rywala powiedział, że hasło „Dzielnica Wisła” zostało już zaprezentowane wiele miesięcy temu. – My też go używamy. Wczoraj byliśmy na bulwarach. Ja nawet pływałem po Wiśle, bo mieliśmy święto Wisły i właśnie świętowaliśmy 19. dzielnicę. Wisła jest 19. dzielnicą, która się niesłychanie rozwija, która jest bardzo pozytywnie odbierana przez wszystkich warszawiaków jako miejsce, gdzie spędza się wolny czas, jako miejsce rekreacji, miejsce spotkań – przekonywał.

Trzaskowski dodał, że jako minister administracji i cyfryzacji, a wcześniej europoseł pracował nad rozwiązaniami dotyczącymi inteligentnych miast. Przekonywał, że dzięki niemu zostały udostępnione dane publiczne, na których są budowane bardzo ciekawe aplikacje dla miast. – Jeżeli chodzi o propozycje dotyczące miasta cyfrowego, nowoczesnego, to przecież wczoraj o tym mówiłem. Ciekawe jest więc to, że ktoś prezentuje nowe propozycje, o których my mówimy od wielu, wielu miesięcy – dodał polityk PO.

źródło:
Zobacz więcej