Kolejny Niemiec skatowany przez imigrantów. Policja zatrzymała dwie osoby

W miejscu tragedii ludzie składają kwiaty (fot. TT/FFD365)

Niemcy stoją w obliczu powtórki z Chemnitz. Policja w mieście Köthen (Saksonia-Anhalt) aresztowała dwóch Afgańczyków podejrzanych o zabicie 22-letniego Niemca. Mężczyzna zginął najpewniej w trakcie kłótni z imgrantami.

Policja musiała interweniować na demonstracjach w Chemnitz. Są ranni

W obecności znacznych sił policyjnych około 8 tys. ludzi uczestniczyło w sobotę w Chemnitz w niemieckiej Saksonii w demonstracjach, z których jedna...

zobacz więcej

Do tragedii doszło w sobotę późnym wieczorem. Media nie informują o przebiegu wypadków, ani okolicznościach śmierci młodego mężczyzny. Dziennik „Die Welt” sugeruje, że śmierć mogła być wynikiem awantury między dwoma Afgańczykami i dwoma Niemcami.

Gazeta twierdzi, że 22-latka miał zaś zabić krwotok w mózgu. Władze landu Saksonia-Anhalt oświadczyły, że sekcja zwłok zostanie przeprowadzona w niedzielę po południu.

Policja aresztowała dwóch imigrantów z Afganistanu podejrzanych o spowodowanie śmierci – oświadczyła prokuratora z Dessau-Rosslau. Wskazała, że prowadzone jest dochodzenie pod kątem morderstwa. Zaznaczono, że badane są „wszystkie aspekty sprawy”.

Dwa tygodnie temu w Chemnitz dwóch imigrantów zabiło młodego Niemca. Zabójstwo wywołało gwałtowne protesty w tym mieście

źródło:
Zobacz więcej