RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Katastrofa samolotu w Sudanie Południowym. „Był przeciążony”

Wszczęto śledztwo w sprawie katastrofy (fot. TT/mnaEN)

21 osób poniosło śmierć w niedzielę w katastrofie samolotu, który wpadł do jeziora w Sudanie Południowym. Ocalały trzy osoby.

Katastrofa w Nepalu. Helikopter z siedmioma osobami rozbił się w górach

Helikopter z siedmioma osobami na pokładzie rozbił się w sobotę na zboczu gór w środkowym Nepalu – poinformowało kierownictwo lotniska w stolicy...

zobacz więcej

Zaprojektowana na 19 miejsc maszyna leciała ze stolicy kraju, Dżuby do miasta Yirol.

Wcześniej informowano, że w katastrofie samolotu z 22 osobami na pokładzie zginęło co najmniej 17 osób, trzy ocalały, a dwie są zaginione.

Wśród ocalałych jest 6-letni chłopiec, dorosły mężczyzna oraz pracujący dla organizacji pozarządowej lekarz z Włoch, który jest w ciężkim stanie – precyzuje AP, wskazując, że samolot „był przeciążony”. Minister informacji Taban Abel przekazał agencji Reutera, że Włoch został poddany operacji.

Na razie nie wiadomo, co było przyczyną tragedii. W sprawie wszczęto śledztwo.

W ostatnich latach w ogarniętym wojną domową Sudanie Południowym doszło do kilku katastrof lotniczych. W ubiegłym roku cztery osoby zostały ranne po tym jak lądujący w złych warunkach pogodowych samolot uderzył w pojazd straży pożarnej i stanął w płomieniach. W 2015 roku kilkadziesiąt osób zginęło na lotnisku w Dżubie w katastrofie startującego samolotu transportowego produkcji rosyjskiej, który zabrał na pokład pasażerów.

źródło:
Zobacz więcej