RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Polska ma wszystko, czego potrzebujesz”. #PolskaToWiecej

Wizerunek Polski stale się poprawia, co sprawia, że coraz więcej obcokrajowców decyduje się odwiedzić nasz kraj. Polska przyciąga cudzoziemców głównie z dwóch powodów: atrakcyjnej pracy i powodów uczuciowych. Osoby, które wybierają Polskę ze względów zawodowych, dostrzegają większe możliwości rozwoju niż w ojczystym kraju.

Ten pociąg szmuglował żywność do Warszawy, teraz daje radość dzieciom. #PolskaToWiecej

Powstała z inicjatywy krawca. Przetrwała dwie wojny i rozkochała w sobie setki osób, które były gotowe poświęcić jej całe życie. Kolej wąskotorowa...

zobacz więcej

Polska jest jedną z najszybciej rozwijających się gospodarek w Unii Europejskiej. Daje to wiele możliwości rozwoju zarówno dla przedsiębiorstw, jak i pracowników. Coraz więcej zagranicznych firm decyduje się tu inwestować, wzmacnia to konkurencyjność w wielu branżach.

Polskie firmy rozwijają się w szybkim tempie, przez co cała gospodarka potrzebuje dużej liczby pracowników. Obecnie sytuacja na rynku pracy jest mocniejsza niż kiedyś – panuje rynek pracownika. W sektorze nowoczesnych usług biznesowych w Polsce pracuje coraz więcej obcokrajowców.

Pochodzący z Portugalii Nuno zdecydował się przyjechać do Polski 10 lat temu. Według niego Polska to najlepsze miejsce do rozwoju i potrafi dostrzec jej ekonomiczny potencjał.

„Muzyka pozwala mi łączyć się z ludźmi, gdy język jest barierą”. #PolskaToWiecej

O kulturze hip-hopowej w naszym kraju, o tym, czym jest dla niego muzyka, o swoich ulubionych miejscach i o tym, dlaczego używa polskich słów w...

zobacz więcej

– W tym momencie uważam – a podróżowałem bardzo dużo – że Polska jest na pierwszym miejscu w Europie. Warszawa to najlepsze miasto, gdzie można mieszkać i pracować. Ludzie często narzekają, że nie jest ładna, ale może nie podróżują i nie wiedzą, jak jest gdzie indziej. Polska ma wszystko, czego potrzebujesz do szczęścia, miłości, kariery. Ludzie mało doceniają życie tutaj. Polacy są bardzo dobrze wyszkoleni i ciężko pracują, dodatkowo dobrze znają angielski. Polska daje szanse takim ludziom na szybki rozwój, szybszy niż w innych europejskich krajach. Porównując do Portugalii, praca w Polsce daje więcej satysfakcji i stwarza więcej szans – mówi.

„Jestem dumną polską Żydówką”. #PolskaToWiecej

Yasmine Chancer urodziła się w Jerozolimie. Jest polsko-żydowską aktorką i śpiewaczką. Niedawno zamieniła Nowy Jork na Los Angeles. W rozmowie z...

zobacz więcej

Polska gospodarka jest zdrowo zbilansowana pomiędzy eksportem i importem oraz posiada zdrowy system finansowy, dzięki czemu jest bardziej odporna na kryzysy i wahania kursu walutowego. Jest to niezwykle istotne w obecnej sytuacji w Unii Europejskiej. Czyni to Polskę atrakcyjnym miejscem do pracy i inwestowania.

Cudzoziemców do Polski przyciągają także niskie koszty życia, gdyż ceny wielu usług i produktów są zdecydowanie niższe niż w Europie Zachodniej.

Nuno, gdy zdecydował się, na przeprowadzkę do Warszawy zaczynał od zera, na wszystko sam zapracował. Jego pierwszą pracą było call center, później został korepetytorem języka portugalskiego. Dziś pracuje w Warszawie na stanowisku finance manager & leader w firmie Groupon. Jego sposób na sukces to dużo pracy i ambicji.

– W Polsce dużo prościej jest znaleźć pracę niż w innych krajach. Groupon poszukuje młodych, utalentowanych ludzi, którzy poszukują okazji do pracy, żeby stać się lepszymi profesjonalistami – mówi Nuno.

Najczęściej decydują się przyjechać do Polski mieszkańcy Grecji, Hiszpanii, Włoch, Francji czy też Portugalii.

źródło:
Zobacz więcej