RAPORT

Pogarda

Trzaskowski chce obwodnicy śródmiejskiej. Ale to już było – 11 lat temu

Poseł Platformy Obywatelskiej, kandydat na prezydenta Warszawy Rafał Trzaskowski podczas spotkania z mieszkańcami Warszawy (fot. PAP/Marcin Obara)
Poseł Platformy Obywatelskiej, kandydat na prezydenta Warszawy Rafał Trzaskowski podczas spotkania z mieszkańcami Warszawy (fot. PAP/Marcin Obara)

Najnowsze

Popularne

Rafał Trzaskowski został po raz kolejny przyłapany na powielaniu pomysłów Hanny Gronkiewicz-Waltz. Tym razem kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta stolicy zaproponował budowę obwodnicy śródmiejskiej, którą to obecna prezydent Warszawy zapowiadała w 2007 r.

Trzaskowski ponawia niezrealizowane obietnice Gronkiewicz-Waltz

Rafał Trzaskowski, kandydat PO na prezydenta Warszawy, obiecał budowę tunelu pod Wisłostradą, na wysokości Zamku Królewskiego. Dokładnie ten sam...

zobacz więcej

Na zorganizowanej w czwartek konferencji prasowej Rafał Trzaskowski zapowiedział, że jeśli zostanie prezydentem Warszawy to rozpocznie budowę obwodnicy śródmiejskiej. Miałaby ona zostać poprowadzona w tunelu pod rondem Wiatraczna.

– To jest sprawa niesłychanie istotna, która pomoże rozwiązać wiele problemów komunikacyjnych całej Warszawy, ale również Pragi Południe – powiedział kandydat PO i Nowoczesnej na włodarza stolicy.

Taki sam pomysł przedstawiła w 2007 r. Hanna Gronkiewicz-Waltz. Zapowiadała, że obwodnica będzie gotowa dwa lata później. Plany nie zostały jednak zrealizowane.

Na konferencji prasowej Rafał Trzaskowski zapowiedział budowę przy ul. Grochowskiej „Sinfonii Varsovia”. Takie centrum kultury miałoby być oddane do użytku w 2024 r. W jego ocenie byłaby to „jedna z najważniejszych inwestycji kulturalnych w Warszawie”.

Jak przypomniał jeden z internautów, „Sinfonia Varsovia” przewija się w kampanii wyborczej PO od 2010 r.

Nie są to pierwsze pomysły Rafała Trzaskowskiego, które zaczerpnął z kampanii Hanny Groniewicz-Waltz. W 2006 r. obecna prezydent Warszawy zapowiadała zmiany na placu Defilad. Mówiła wtedy, że „centrum Warszawy nie może tak wyglądać”. W ostatnich dniach, Rafał Trzaskowski zapowiedział zmiany w „sercu” Warszawy i użył praktycznie tych samych słów. Kandydat PO i Nowoczesnej zaproponował również budowę tunelu pod Wisłostradą, na wysokości Zamku Królewskiego. Dokładnie taki sam pomysł zawarła w swoich obietnicach Hanna Gronkiewicz-Waltz w trakcie Kampanii w 2006 r.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej