RAPORT

Wojna na Ukrainie

Jarosław Wałęsa: Adamowicz jest motywem niszczącym

Paweł Adamowicz jest motywem niszczącym – uważa Jarosław Wałęsa (fot. PAP/Marcin Gadomski)
Paweł Adamowicz jest motywem niszczącym – uważa Jarosław Wałęsa (fot. PAP/Marcin Gadomski)

– Paweł Adamowicz jest takim motywem niszczącym w tej chwili; nie rozumie, że w jedności jest siła – oświadczył Jarosław Wałęsa, kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Gdańska. Urzędującego włodarza miasta po raz kolejny wezwał do przyłączenia się do Koalicji.

„PiS-owska policja, policyjne k…wy”. Wnuk Wałęsy krzyczał i straszył policjantów swoim dziadkiem

Dominik W., oskarżony m.in. o spowodowanie zagrożenia katastrofą w ruchu lądowym wnuk Lecha Wałęsy, miał straszyć funkcjonariuszy, którzy go...

zobacz więcej

Jarosław Wałęsa został przez dziennikarzy poproszony o skomentowanie faktu, iż o prezydenturę w Gdańsku walczy dwóch kandydatów wywodzących się ze środowiska PO, na czym może najbardziej skorzystać kandydat prawicy.

– Ubolewam nad tym, że Paweł Adamowicz, łamiący swoje dane słowo, nie chce przyłączyć się do Koalicji Obywatelskiej. Obiecywał to w ubiegłym roku, obiecywał to jeszcze w marcu tego roku, że nie będzie tym czynnikiem rozbijającym, że będzie się starał scalać różne środowiska, tymczasem tak nie jest – odpowiedział Wałęsa.

– My w Koalicji Obywatelskiej poszerzamy nasze grono współpracowników, zapraszamy w dalszym ciągu kolejne środowiska do przyłączenia się do naszego projektu. Paweł Adamowicz nie chce tego robić, jest jednak takim motywem niszczącym w tej chwili. Po raz kolejny apeluję: zapraszamy do Koalicji Obywatelskiej. Jeszcze jest miejsce, jeszcze jest możliwość porozumienia – dodał syn byłego prezydenta.

Przed niespełna dwoma laty Wałęsa na antenie Radia Gdańsk mówił, że „nie wyobraża sobie konkurencji z Pawłem Adamowiczem”. Zaś jeszcze wcześniej, w 2011 r., jego ojciec, były prezydent Polski Lech Wałęsa, patronował akcji, w ramach której Adamowicz i inni politycy PO przeciągali po płycie lotniska samolot OLT Express, firmy związanej z aferą Amber Gold.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej