RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Rozprowadzali marihuanę w maśle i cieście. Mogą posiedzieć

Funkcjonariusz odnaleźli produkty żywnościowe z marihuaną (fot. Shutterstock/Lifestyle discover)

Masło o zapachu marihuany i ciasto z tym narkotykiem znaleźli tarnowscy policjanci podczas przeszukania u dwójki osób podejrzanych o uprawę, posiadanie oraz wytwarzanie narkotyków – poinformował rzecznik tarnowskiej policji Paweł Klimek.

Przemycali narkotyki w sprzęcie AGD i pomidorach. Jest już akt oskarżenia

Akt oskarżenia przeciwko 18 osobom podejrzanym o przemyt prawie dwóch ton marihuany z Hiszpanii i 3 kg heroiny z Holandii trafił do Sądu Okręgowego...

zobacz więcej

Tarnowscy policjanci w wyniku pracy operacyjnej zatrzymali 26-letnią kobietę i 28-letniego mężczyznę, którzy w rejonie Tarnowa uprawiali kilka krzewów konopi. Kolejne dwie sadzonki znajdowały się w specjalnym boksie w szafie wnękowej w ich domu.

Dodatkowo w lodówce funkcjonariusze odnaleźli ponad pół kilograma masła o zapachu marihuany i ciemne ciasto z tym narkotykiem. W ten sposób dealerzy z Tarnowa wprowadzali na lokalny rynek marihuanę, którą sami uprawiali – podaje policja.

– Podczas przesłuchania okazało się, że para znalazła zupełnie nowy sposób na spożywanie i dystrybucję tego narkotyku. Dokładnie zebrane owoce i liście, drobno zmielone, wymieszane z masłem, tworzyły jeden ze składników do wypieku ciast. Masło jako produkt było sprzedawane również oddzielnie – poinformował rzecznik.

Kobieta i mężczyzna zostali doprowadzeni do tarnowskiej prokuratury, gdzie usłyszeli zarzut uprawy, posiadania i wytwarzania narkotyków. Prokurator zastosował wobec nich dozór policyjny oraz poręczenie majątkowe.

Za naruszenie przepisów Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi im kara do trzech lat pozbawienia wolności.

źródło:

Zobacz więcej