SERWIS

Tokio 2020: wyniki, starty i medale

Leszek Miller pozywa „Fakt”. „Rażące naruszenie dóbr osobistych moich i najbliższej rodziny”

Leszek Miller zareagował na okładkę i artykuł „Faktu” na temat samobójstwa jego syna (fot. arch.PAP/Marcin Obara)
Leszek Miller zareagował na okładkę i artykuł „Faktu” na temat samobójstwa jego syna (fot. arch.PAP/Marcin Obara)

Były premier Leszek Miller poinformował na Twitterze, że złoży pozew sądowy przeciwko wydawcy dziennika „Fakt” i jego redaktorowi naczelnemu. Sprawa dotyczy artykułu o samobójstwie syna Millera, który ukazał się w weekendowym w wydaniu „Faktu”. Okładkowy tytuł brzmiał: „Ojciec wybrał politykę, a syn sznur”.

Leszek Miller o publikacji „Faktu”: Żerowanie na ludzkiej tragedii

„Serdecznie dziękuję za wyrazy współczucia i sprzeciw wobec praktyk żerujących na ludzkiej tragedii” – napisał Leszek Miller na Twitterze. Były...

zobacz więcej

„W związku z rażącym naruszeniem przez dziennik »Fakt« dóbr osobistych moich i mojej najbliższej rodziny kieruję pozew sądowy przeciwko wydawcy i red. naczelnemu” – napisał Miller w serwisie społecznościowym.

W weekendowym wydaniu dziennika, którego redaktorem naczelnym jest Robert Feluś napisano artykuł o samobójstwie syna Leszka Millera i jego życiu prywatnym. „Ojciec wybrał politykę, a syn sznur” brzmiał tytuł na pierwszej stronie tego wydania dziennika.


„Wszystkich, którzy czują się urażeni tytułem do tekstu o życiu Leszka Millera juniora, przepraszam” – napisał w sobotę na Twitterze redaktor naczelny gazety Robert Feluś. W niedzielę były premier podziękował w serwisie społecznościowym za „wyrazy współczucia i sprzeciw wobec praktyk żerujących na ludzkiej tragedii”. Leszek Miller junior był jedynym synem byłego premiera Leszka Millera. Odszedł w wieku 48 lat. Ukończył Szkołę Główną Handlową w Warszawie. Zajmował się działalnością biznesową, współpracował m.in. z rajdowcem Sobiesławem Zasadą. Pracował także w spółkach Skarbu Państwa, m.in. w KGHM.

źródło:
Zobacz więcej