RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Trzaskowski o 300 plus: Żona na pewno wzięła. PiS nas łupi, dlaczego nie skorzystać?

– Dlaczego mamy nie skorzystać? – pyta poseł PO, który krytykuje programy społeczne rządu (fot. PAP/Bartłomiej Zborowski)

– Nawet nie wiem, czy żona wzięła (wyprawkę szkolną), ale na pewno tak – powiedział Rafał Trzaskowski w odpowiedzi na pytanie o to, czy skorzystał z programu społecznego PiS - 300 zł jako wyprawki szkolnej przysługującej każdemu uczącemu się dziecku. – PiS łupi nas na każdym kroku, (...) to dlaczego mamy nie skorzystać? – pytał Trzaskowski. Polityk, jak i partia, której jest członkiem, ostro krytykują większość programów socjalnych rządu, w tym ten, którego beneficjentem stała się jego rodzina.

Rafalska: Samorządy wypłacają już pieniądze z programu „Dobry start”

Wypłacane są pierwsze pieniądze z programu „Dobry start” dla rodzin, które złożyły wniosek o świadczenie drogą elektroniczną – poinformowała...

zobacz więcej

Jak wskazał Trzaskowski na antenie TVN24, jego żona „na pewno wzięła” 300 zł z programu pomocowego „300 plus”. Kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta stolicy, który nie zgadza się z polityką społeczną rządzących uważa, że „PiS łupi” społeczeństwo „na każdym kroku”. To „dlaczego nie skorzystać” – zapytał Trzaskowski.

– Natomiast wrócę do tego, co chciałem powiedzieć. PiS nie jest wiarygodny w tych swoich zapowiedziach – dodał, podważając zapowiedzi programowe partii rządzącej.

Wcześniej Trzaskowski i jego partia krytykowali programy socjalne PiS, m.in. „500 plus” i „300 plus”. Według opozycji taka forma „rozdawnictwa” szkodzi społeczeństwu i jest rozdawaniem pieniędzy, które wcześniej zabrano społeczeństwu. „PiS wziął miliony…” – to jedno z haseł akcji billboardowej PO.

W odpowiedzi PiS stworzył własne banery z napisem „PiS odebrał złodziejom miliony i rozdał je dzieciom”.

Wyprawka szkolna „300 plus” dotyczy każdego dziecka. Bardzo prosta procedura

– Wyprawka dotyczy każdego dziecka w wieku od 7 do 18 roku życia, łącznie z dziećmi ze specjalnymi potrzebami – zapewniła minister edukacji...

zobacz więcej

Program pomocowy „300 plus” cieszy się szerokim zainteresowaniem wśród Polaków. Wyprawka dotyczy każdego dziecka w wieku od 7 do 18 roku życia, łącznie z dziećmi ze specjalnymi potrzebami – wyjaśniało wcześniej Ministerstwo Edukacji Narodowej.

W ramach programu „Dobry start” 300 zł przysługuje niezależnie od dochodu na rozpoczynające rok szkolny w szkole dzieci do ukończenia 18. roku życia lub 20. roku życia w razie kontynuowania rozpoczętej przed ukończeniem 18 lat nauki w danej szkole.

W przypadku dzieci niepełnosprawnych uczących się w szkole świadczenie przysługuje do ukończenia 24. roku życia (niezależnie od daty rozpoczęcia nauki w danej szkole).

Świadczenia z programu „Dobry start” mogą się łączyć ze świadczeniami wypłacanymi z programu „500 plus”. Nie przysługują jednak „z urzędu” - świadczenie jest przyznawane na wniosek rodzica, opiekuna lub rodziny zastępczej. Wnioski o wyprawkę szkolną w wysokości 300 zł będą przyjmowane do 30 listopada.

źródło:
Zobacz więcej