RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Leszek Miller o publikacji „Faktu”: Żerowanie na ludzkiej tragedii

„Serdecznie dziękuję za wyrazy współczucia i sprzeciw wobec praktyk żerujących na ludzkiej tragedii” – napisał Leszek Miller na Twitterze. Były premier odniósł się do artykułu w dzienniku „Fakt”, który ukazał się po samobójstwie jego syna.

Miller załączył do swojego wpisu oświadczenie Press Clubu Polska, gdzie napisano m.in.: „Z trudnym do opisania oburzeniem przyjęliśmy okładkę jednego z tabloidów, która pogwałciła żałobę Pana Premiera Leszka Millera i jego Rodziny. To nie jest dziennikarstwo! To skrajnie zawstydzające żerowanie na ludzkiej tragedii. Nie ma słów, którymi można dostatecznie dosadnie określić to postępowanie”.

W weekendowym wydaniu dziennika, którego redaktorem naczelnym jest Robert Feluś napisano artykuł o samobójstwie syna Leszka Millera i jego życiu prywatnym. „Ojciec wybrał politykę, a syn sznur” brzmiał tytuł na pierwszej stronie tego wydania dziennika.

„Wszystkich, którzy czują się urażeni tytułem do tekstu o życiu Leszka Millera juniora, przepraszam” – napisał w sobotę na Twitterze redaktor naczelny gazety Robert Feluś. Leszek Miller junior był jedynym synem byłego premiera Leszka Millera. Odszedł w wieku 48 lat. Ukończył Szkołę Główną Handlową w Warszawie. Zajmował się działalnością biznesową, współpracował m.in. z rajdowcem Sobiesławem Zasadą. Pracował także w spółkach Skarbu Państwa, m.in. w KGHM.

źródło:
Zobacz więcej