RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Służby graniczne zatrzymały 16 nielegalnych imigrantów

Wspólny patrol SG z Rutki Tartak i służby celno-skarbowej z Budziska zatrzymał do kontroli łotewskiego busa (fot. strazgraniczna.pl)
Wspólny patrol SG z Rutki Tartak i służby celno-skarbowej z Budziska zatrzymał do kontroli łotewskiego busa (fot. strazgraniczna.pl)

Szesnastu nielegalnych imigrantów z Wietnamu zatrzymały służby graniczne w czasie kontroli łotewskiego busa w Augustowie (Podlaskie). Cudzoziemcy zostaną przekazani stronie litewskiej – poinformowały we wspólnym komunikacie podlaska SG i KAS.

Straż Graniczna zatrzymała trzech nielegalnych imigrantów

Trzech obywateli Wietnamu zostało zatrzymanych przez funkcjonariuszy Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej podczas próby nielegalnego...

zobacz więcej

W piątek nad ranem wspólny patrol SG z Rutki Tartak i służby celno-skarbowej z Budziska zatrzymał do kontroli łotewskiego busa. Okazało się, że 28-letni kierowca (bezpaństwowiec mieszkający na stałe na Łotwie) wiezie w części ładunkowej volkswagena transportera grupę nielegalnych imigrantów.

Było to dwunastu mężczyzn w wieku 18-35 lat oraz cztery kobiety w wieku 18-29 lat. Żadna z tych osób nie miała dokumentów uprawniających do wjazdu i pobytu w Polsce.

– Zostały zatrzymane za przekroczenie polsko-litewskiej granicy wbrew przepisom. Po wykonaniu niezbędnych czynności z udziałem tłumacza w placówce Straży Granicznej w Rutce-Tartak, cudzoziemcy zostaną przekazani stronie litewskiej w ramach readmisji – poinformowała Alina Grygorowicz z Podlaskiego Oddziału SG w Białymstoku.

Ukrainiec przewoził imigrantów. „Niektórzy byli upchnięci w bagażniku”

Dziewięcioro nielegalnych imigrantów z Azji przewoził w samochodzie osobowym obywatel Ukrainy. Jechali prawdopodobnie do Berlina. Zatrzymała ich...

zobacz więcej

Kierowca usłyszał zarzuty pomocnictwa i organizowania nielegalnego przekroczenia granicy; grozi mu do 8 lat więzienia.

To kolejna w sierpniu duża grupa nielegalnych imigrantów zatrzymana w Podlaskiem. Trzy tygodnie temu w Budzisku, w ciężarówce na estońskich tablicach rejestracyjnych, próbowano przemycić 20 Wietnamczyków, kobiety i mężczyzn w wieku 14-38 lat.

Ta grupa również wróciła na Litwę w ramach readmisji. Straż Graniczna w Podlaskiem zatrzymała w tym roku kilkanaście grup nielegalnych imigrantów, w sumie blisko 90 osób.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej