RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Gwiazda światowego kina oskarżona o gwałt i molestowanie seksualne

Francuski aktor odpiera zarzuty i zapowiada współpracę w śledztwie (fot. Michele Tantussi/Getty Images)
Francuski aktor odpiera zarzuty i zapowiada współpracę w śledztwie (fot. Michele Tantussi/Getty Images)

Znany francuski aktor Gérard Depardieu został oskarżony o gwałt i molestowanie seksualne przez młodą francuską aktorkę – podał portal BBC, powołując się na źródła sądowe. – Depardieu zaprzecza wszelkim nadużyciom, podejmie współpracę w śledztwie i odpowie na każde pytanie – przekazał jego adwokat.

Gwiazdor Hollywood oskarżony o molestowanie seksualne na planie filmowym

Amerykański gwiazdor filmowy Morgan Freeman przeprosił „wszystkie osoby, które czuły się dotknięte lub potraktowane bez szacunku”. Aktor złożył to...

zobacz więcej

Śledztwo ws. aktora prowadzi paryska prokuratura. Jak informował adwokat Depardieu, skarga na jego klienta wpłynęła na policję w poniedziałek, 27 sierpnia.

Zarzuty wobec 69-latka zostały formalnie przekazane przez 22-letnią francuską aktorkę, która miała znać się z Depardieu, zanim miało dojść do seksualnych nadużyć – informuje BBC.

– Miałem długie spotkanie z Gérardem Depardieu i jestem całkowicie przekonany, że jego niewinność zostanie udowodniona – powiedział francuskim mediom jego adwokat Hervé Temime.

Gwałt miał mieć miejsce w sieprniu w jednej z paryskich rezydencji Depardieu – podał brytyjski portal.

Gérard Depardieu to jeden z najbardziej znanych francuskich aktorów na świecie. Zagrał w ponad 170 filmach, dzięki czemu zyskał światową sławę.

Depardieu w 2013 r. przyjął z rąk prezydenta Rosji tamtejsze obywatelstwo. Przyczyną takiej decyzji aktora, była chęć ucieczki przed płaceniem we Francji zbyt wysokich podatków.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej