Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Wiceprezes stalowego giganta wypadł z okna domu w Moskwie

Bruno Charles De Kooman pochodził z Belgii, od 2017 roku był wiceprezesem NLMK ds. badań (fot. Shutterstock/NLMK)

W Moskwie zginął wiceprezes Nowolipieckiego Kombinatu Metalurgicznego (NLMK) Bruno Charles De Cooman – podały służby prasowe tej firmy, jednego z największych w Rosji producentów stali. De Cooman wypadł z okna słynnego domu mieszkalnego przy ul. Serafimowicza.

Śmierć dwuletniego chłopczyka. Wypadł z okna na betonową płytę

Dwuletni chłopczyk zginął w piątek po upadku z okna mieszkania na pierwszym piętrze w Wojkowicach (Śląskie) – podała policja. Na chwilę przed...

zobacz więcej

Bruno Charles De Kooman pochodził z Belgii, od 2017 r. był wiceprezesem NLMK ds. badań. Firma nie podała okoliczności tragedii, oświadczyła jedynie, że jest zaszokowana tym, co się zdarzyło i przekazała kondolencje najbliższym.

Według źródeł medycznych przechodzień wezwał karetkę pogotowia do klatki schodowej domu przy ul. Serafimowicza 2. Po przybyciu ok. godz. 16 czasu moskiewskiego (godz. 15 czasu polskiego) ratownicy stwierdzili zgon mężczyzny. Źródło w policji powiedziało agencji TASS, że ciało znaleziono obok budynku.

NLMK zajmowała ostatnio 12. miejsce wśród najbogatszych przedsiębiorstw prywatnych w Rosji w rankingu czasopisma „Forbes”. Głównym akcjonariuszem firmy jest biznesmen Władimir Lisin.

Budynek przy Serafimowicza 2 to słynny dom mieszkalny zbudowany dla radzieckiej elity rządowej, opisany w powieści Jurija Trifonowa „Dom nad rzeką Moskwą”.

źródło:

Zobacz więcej