RAPORT

Pogarda

Nowy sondaż w Warszawie. Jaki wygrywa z Trzaskowskim w obu turach

Najnowsze

Popularne

Kampania samorządowa w stolicy staje się coraz bardziej intensywna. Główni pretendenci do warszawskiego magistratu, Patryk Jaki i Rafał Trzaskowski, mogą liczyć na duże poparcie warszawiaków, jednak – jak wynika z najnowszego sondażu dla Informatora Stolicy, na większe poparcie może liczyć kandydat Zjednoczonej Prawicy. Jaki wygrywa również w badaniu przeprowadzonym przez panel Ariadna dla Wirtualnej Polski.

Przedwyborczy sondaż w stolicy. Jaki z Trzaskowskim łeb w łeb

W Warszawie od kilku dni trwa już oficjalna kampania przed jesiennymi wyborami samorządowymi. Najnowszy sondaż CBM Indicator dla „Wiadomości” TVP1...

zobacz więcej

Jeszcze kilka tygodni temu to Trzaskowski był liderem w sondażach. Teraz sytuacja się odwróciła. Jaki „przegonił” kandydata Koalicji Obywatelskiej o 6 pkt procentowych. Patryk Jaki wg sondażu może liczyć na głosy 31 proc. badanych, z kolei na Trzaskowskiego swój głos oddałby co czwarty ankietowany.

Gdyby doszło do drugiej tury, to i w niej Jaki wygrałby walkę o Warszawę. Jeśli doszłoby do ponownego głosowania, Jaki może wówczas liczyć na poparcie 54 proc. badanych; Trzaskowski - na 46 proc.

Tuż za liderami warszawskiej kampanii samorządowej znajdują się kolejni kandydaci. Na trzecim miejscu, z poparciem wśród badanych rzędu 7 proc., znalazł się wystawiony kilka dni temu kandydat Kukiz’15 – Marek Jakubiak. Za nim Jan Śpiewak z „Wygra Warszawa” (5 proc.) i Andrzej Rozenek z SLD (4 proc.).

Prawie co piąty ankietowany nie wie jeszcze, na kogo odda swój głos 21 października.

Badanie Informatora Stolicy zostało przeprowadzone na grupie 1001 osób przez ABR SESTA w dniach 16-23 sierpnia. Zostało zrealizowane wśród zameldowanych w Warszawie mieszkańców stolicy. W badaniu wzięły udział wyłącznie osoby dorosłe.

Patryk Jaki: W warszawskim ratuszu dokonam przeglądu kadr

– Dokonam przeglądu kadr; w warszawskim ratuszu jest wielu świetnych specjalistów i dobrych urzędników, którym Hanna Gronkiewicz-Waltz lub jej...

zobacz więcej

Zwycięstwo Patryka Jakiego w obu turach przewiduje również badanie panelu Ariadna przeprowadzone dla Wirtualnej Polski. W pierwszej turze wyborów prezydenckich w Warszawie, 23 proc. respondentów wskazało na kandydata Zjednoczonej Prawicy jako zwycięzcę.

Drugi wynik uzyskał Rafał Trzaskowski, na którego zagłosowało 16 proc. ankietowanych. Na trzeciej pozycji znalazł się Janusz Korwin-Mikke z 3 proc. głosów. Pozostali kandydaci uzyskali wyniki w granicach 1 proc. głosów. W badaniu aż 50 proc. ankietowanych odpowiedziało, że nie ma zdania na ten temat.

W pytaniu dotyczącym drugiej tury wyborów 30 proc. respondentów wskazało Patryka Jakiego jako zwycięzcę. Rafał Trzaskowski uzyskał 25 proc. głosów, a 45 proc. badanych na pytanie odpowiedziało „trudno powiedzieć”.

Sondaż został przeprowadzony w dniach 24-27 sierpnia.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej