RAPORT

Pogarda

Pracownicze Plany Kapitałowe rozruszają giełdę. „To mocny bodziec do rozwoju GPW”

PPK to duży zastrzyk dla rynku kapitałowego (fot. arch.PAP/Rafał Guz)
PPK to duży zastrzyk dla rynku kapitałowego (fot. arch.PAP/Rafał Guz)

Najnowsze

Popularne

Polski Fundusz Rozwoju ocenia wpływ Pracowniczych Planów Kapitałowych na rynek kapitałowy na poziomie co najmniej 12 mld zł rocznie – podał PFR w komunikacie.

WIG na GPW najwyższy od dekady

Indeks WIG notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych pobił swój rekord z 9 lipca 2007 r., kiedy to osiągnął 67 772,91 pkt. Ok. godz. 9.30 indeks...

zobacz więcej

„Realizacja PPK da silny bodziec do rozwoju Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie jako realnego centrum finansowego w naszym regionie Europy. Zakłada się, że po włączeniu wszystkich ustawowych grup pracowników do PPK, łączny wpływ zgromadzonych oszczędności w ramach PPK na rynek kapitałowy powinien wynieść co najmniej 12 mld zł rocznie” – napisano.

Zmiany w emeryturach

Rząd przyjął we wtorek projekt ustawy o Pracowniczych Planach Kapitałowych.

Według przyjętej przez rząd wersji projektu ustawa miałaby wejść w życie 1 stycznia 2019 r. z półrocznym vacatio legis.

Największe firmy, zatrudniające powyżej 250 osób, zaczną stosować przepisy ustawy od 1 lipca 2019 r. Podmioty zatrudniające co najmniej 50 osób – od 1 stycznia 2020 r., a firmy zatrudniające co najmniej 20 osób – od 1 lipca 2020 r. Pozostałe podmioty będą musiały stosować ustawę od 1 stycznia 2021 r. Ten ostatni termin obowiązuje też podmioty należące do sektora finansów publicznych.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej