RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

TVP wyśle do AGB Nielsen audytora. Sprawdzi prawidłowość pomiarów telemetrycznych

TVP S.A. – zgodnie z umową zawartą z firmą AGB Nielsen Media Research Sp. z.o.o – wybrała audytora do przeprowadzenia kontroli prawidłowości pomiaru telemetrycznego, prowadzonego dla spółki. O decyzji poinformował na platformie społecznościowej Twitter prezes TVP S.A Jacek Kurski.

Prezes TVP: Dzięki złamaniu dogmatu Nielsena TVP zarobiła na mundialu 10 mln zł

Prezes TVP Jacek Kurski stwierdził podczas briefingu prasowego, że mundial to „przyczynek do naszej dyskusji i sporu z monopolistą telemetrycznym”....

zobacz więcej

Prezes TVP Jacek Kurski zamieścił przyjęte przez AGB Nielsen Media Research Sp. z.o.o pismo, wyznaczające audytora i wzywające firmę do „bezzwłocznego podjęcia współpracy z audytorem”. Kontrola ma zostać przeprowadzona na podstawie zapisu umowy pomiędzy TVP S.A. a AGB Nielsen Media Research Sp. z.o.o i wykonana przez firmę „Biuro Audytorskie SADREN” Sp. z.o.o z siedzibą w Warszawie.

Audytor ma sprawdzić prawidłowość i rzetelność wykonania badania założycielskiego oraz pomiarów telemetrycznych na wielu płaszczyznach.

TVP wielokrotnie krytykowała dane podawane przez firmę AGB Nielsen. Po prezentowanych na antenach TVP Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej 2018 rozbieżność danych pomiędzy Modelem Oglądalności Rzeczywistej a danymi prezentowanymi przez firmę Nielsenem wynosiła aż 38 proc. Jak podkreślał w trakcie konferencji prasowej po zakończeniu mistrzostw prezes TVP Jacek Kurski, mundial to „przyczynek do naszej dyskusji i sporu z monopolistą telemetrycznym”.

źródło:
Zobacz więcej