RAPORT

Pogarda

Plaga zabójstw kobiet w Brazylii. Aresztowano 650 osób

Wśród dotąd aresztowanych jest ponad 60 osób niepełnoletnich (fot. PAP/EPA/ANTONIO LACERDA)
Wśród dotąd aresztowanych jest ponad 60 osób niepełnoletnich (fot. PAP/EPA/ANTONIO LACERDA)

Najnowsze

Popularne

– W piątek do wczesnych godzin popołudniowych czasu miejscowego policja aresztowała w 16 z 27 stanów Brazylii 650 osób formalnie oskarżonych o zabójstwa motywowane w większości „dyskryminacją wobec kobiet” – poinformował rząd brazylijski.

Nawet 200 tys. niewolnic seksualnych. ONZ wezwała Japonię do zadośćuczynienia

Organizacja Narodów Zjednoczonych wezwała Japonię do otoczenia większą opieką i wypłacenia odpowiedniego zadośćuczynienia niewolnicom seksualnym...

zobacz więcej

W operacji uczestniczy około pięciu tysięcy policjantów.

Brazylijski minister bezpieczeństwa publicznego Raul Jungmann zapowiedział na konferencji prasowej zwołanej w toku akcji policji, że do końca dnia spodziewa się aresztowania w sumie około tysiąca oskarżonych o zabójstwa.

Wśród dotąd aresztowanych jest ponad 60 osób niepełnoletnich.

– Wcielamy właśnie w życie Jednolity System Bezpieczeństwa Publicznego i będziemy dokonywali coraz więcej tego typu operacji – zapowiedział Jungmann.

Przeprowadzenie piątkowej akcji aresztowań Jungmann zapowiedział już w lipcu na nieoficjalnym spotkaniu szefów policji cywilnej. Powiedział wówczas, że na liście oskarżonych o morderstwa, ale przebywających na wolności, jest wielu sprawców zabójstw na tle seksualnym.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej