RAPORT

Wojna na Ukrainie

Odkryto tunel do przemytu narkotyków. Łączy KFC w Arizonie z Meksykiem [WIDEO]

180-metrowy tunel znajdował się w piwnicy starej restauracji w San Luis (fot. Yuma Sector Border Patrol)
180-metrowy tunel znajdował się w piwnicy starej restauracji w San Luis (fot. Yuma Sector Border Patrol)

Amerykańscy śledczy odkryli tajny tunel narkotykowy prowadzący z budynku zajmowanego niegdyś przez restaurację KFC w stanie Arizona do sypialni jednego z domów w Meksyku – podaje portal BBC.

Tunel ze „złotym pociągiem” furtką do podziemnego miasta Hitlera? Ekipa „Po prostu” na tropie tajemnicy Riese

W kontekście „złotego pociągu” spod Wałbrzycha bardzo często można usłyszeć o kompleksie Riese (z niem. Olbrzym). To system podziemnych sztolni...

zobacz więcej

Władze dokonały odkrycia w zeszłym tygodniu i aresztowały właściciela budynku znajdującego się w południowej Arizonie. 180-metrowy tunel rozpoczynał się w piwnicy starej restauracji w San Luis i prowadził pod granicą amerykańsko-meksykańską do domu w San Luis Río Colorado (Meksyk).

Podczas akcji zatrzymania handlarza Ivana Lopeza tropiące psy policyjne doprowadziły mundurowych do jego pojazdu, w którym przechowywane były dwa pojemniki z tzw. twardymi narkotykami. Ich wartość wynosiła ponad milion dolarów. W pojemnikach znajdowało się ponad 118 kilogramów metamfetaminy, 6 kilogramów kokainy, 19 kilogramów heroiny i 3 kilogramy fentanylu. Strażnicy graniczni stwierdzili, że narkotyki były wyciągane z tunelu na linie. Zejście do korytarza było możliwe jedynie od strony meksykańskiej.

To nie pierwsze takie odkrycie – dwa lata temu władze w San Diego w Kalifornii odnalazły podobny tunel o długości 2600 metrów.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej