RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Bosak o słowach Rabieja: Nic nie wskazuje na to, że to prawda

Wiceprezes Ruchu Narodowego Krzysztof Bosak na Marszu Powstania Warszawskiego (fot. arch. PAP/Radek Pietruszka)

– Nie ma na to świadków ani zdjęć. Może panu Rabiejowi coś się pomyliło, a może zrobił to z wyrachowania – w taki sposób Krzysztof Bosak, wiceprezes Ruchu Narodowego, skomentował słowa polityka Nowoczesnej o tym, że na Marszu Powstania Warszawskiego widział hajlujących ludzi.

Rabiej o Marszu Powstania Warszawskiego: Widziałem, jak ludzie hajlowali

– Byłem tam obok, widziałem jak ludzie „hejlowali” – moje oczy to widziały. Były osoby, które podnosiły ręce w górę w geście, który obrażał...

zobacz więcej

– Byłem na marszu - widziałem cały przebieg i nastroje tam panujące. Nic na to nie wskazuje, że to prawda – powiedział Bosak, komentując słowa Rabieja o Marszu Powstania Warszawskiego, organizowanego przez środowiska narodowe.

Jak podkreślił, „należy zadać pytanie, dlaczego nikt nie mówił o tym - dziennikarze, policja, nawet ratusz, który szukał pretekstu do przerwania marszu, czy inni przeciwnicy”.

– Pytanie, dlaczego pan Rabiej mówi o tym dopiero teraz. Wnioskuję, że skłamał – podsumował.

Chodzi o słowa polityka Nowoczesnej Pawła Rabieja, który na antenie TVP Info powiedział, że na Marszu Powstania Warszawskiego widział, „jak ludzie hajlowali”.

– Byłem tam obok, widziałem, jak ludzie hajlowali – moje oczy to widziały. Były osoby, które podnosiły ręce w górę w geście, który obrażał powstańców – powiedział Paweł Rabiej. Jako oficjalny powód rozwiązania marszu warszawski ratusz podał fakt, że jeden z uczestników miał na sobie koszulkę z sierpem i młotem (jak się okazało przekreślonym), a także uformowanie czoła marszu i pokazanie emblematów narodowych.

źródło:
Zobacz więcej